[חדש]
דורון   יום ב', 22/11/2004 שעה 8:06
אני רואה בעיתיות באפשרות של סימון שם אחד בלבד ברשימה. אני מניח שמי שמצביע עבור רשימה מסוימת, מקובל עליו שיש בה רבים וטובים, הראויים לייצג אותו בכנסת (יתכן שלצד מעטים ופחות טובים). יש לו ''מועמד מוביל'' המועדף עליו, אבל לא מעט מועדפים גם לתפקידים המשניים ולספסלים האחוריים. שיטת ''סימון מועמד יחיד'' עלולה לגרום לצפיפות בצמרת (2-10 המקומות הראשונים, תלוי בגודלה של המפלגה) ודלילות בזנב, כך שלמקומות הראלים שבתחתית הרשימות הגדולות (ואולי גם הבינוניות) ייבחרו אנשים בעלי ''משפחה גדולה דיה''.
סימון מספר גדול יותר של מועמדים בדף הרשימה (10-20 ואולי אף יותר) או דרוג המועמדים ברשימה (לצורך העיניין סימון 5-10 מהמועמדים בסדר עדיפויות מ1 עד 5 (או 10)) יביא לפיזור אחיד יותר של הקולות ו(כנראה) לבחירת מועמדים ראויים יותר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

זו בהחלט אפשרות ריאלית [חדש]
אורי קציר   יום ב', 22/11/2004 שעה 9:08
בתגובה לדורון
דורון, האפשרות שהעלית (סימון מספר מועמדים ברשימה) היא בהחלט סבירה, אבל קח בחשבון שני דברים. הראשון, שסימון חמישה או עשרה מועמדים ממילא יחדש ביתר שאת את תופעת ההצבעה המאורגנת עבור רשימות שמיות. במלים אחרות, במקום שיסמנו במרכז המפלגה את רשימת האנשים שמציע בכיר כזה או אחר בה, יסמנו בפריימריז את אותה רשימה בדיוק. על מנת להגביל את הסכנה של שימוש בקבלני קולות שיצביעו עבור רשימות מוכנות מראש, עדיף שמספר המועמדים שמתירים לו להבציע עבורם יהיה קטן ככל האפשר.

מעבר לכך, ההצעה שלי מתמודדת עם הרצון להצביע עבור יותר ממועמד יחיד מכוסה דרך האפשרות להצביע עבור הרשימה כולה. במקרה הזה, כל מועמד מקבל קול אחד והמצביע יכול בכך להביע את הזדהותו עם המפלגה כולה ולא רק עם מועמד ספציפי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

זו בהחלט אפשרות ריאלית [חדש]
אליצור סגל   יום ב', 22/11/2004 שעה 12:56
בתגובה לאורי קציר
לק''י
אבל יש להצעה זו יתרון שעל מנת לדרג מועמדים במפלגה מסוימת צריך להצביע בשבילה. ולכן דרוג זה עדיף על דרוגו של מרכז המפלגה בשיטה הקיימת וגם על פרימיריז.
אליצור
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010