(נכתב בתשובה לאליצור סגל, 20/11/04 19:15)
ועדה מסדרת [חדש]
אורי קציר   שבת, 20/11/2004 שעה 19:39
בתגובה לאליצור סגל
אליצור, מעבר לכך שאני מסופק אם ''מרבית האוכלוסיה בישראל'' בחרה בה כשגרירה לעניין שיטת הבחירות, נראה לי מתגובתך שלא קראת את המאמר עד הסוף.

אחד אחד: אתה מתנגד לרעיון הוועדה המסדרת, אבל אינך מציין מדוע. בעבר סידרו ועדות אלה את רשימת מועמדי המפלגות לכנסת באופן שהעמיד את מועדפי הוועדות בראש הרשימה ואת האחרים בתחתיתה. אבל גם כאן זה לא היה בבחינת שחור ולבן, שכן בהיסטוריה של הוועדות המסדרות אפשר למצוא לא מעט מקרים בהם דורגו אנשים שלא היו בהכרח חביבי חברי הוועדה במקומות ריאליים פלוס. מה שאני מציע הוא אפילו לא זה. לא ועדה שתדרג אלא ועדה שתרכיב רשימה של למעלה ממאה שמות, שאותם ידרגו בוחרי המפלגה בבחירות הכלליות.

אני מבין שאין לך אמון במערכת השיפוטית ומכאן ההצעה הסרקסטית שלך. זו זכותך כמובן, אבל אינני רואה שום סיבה שהמערכת הפוליטית תיהנה מאימון עודף על זה שרוחשים כלפי השופטים ובתי המשפט. ''הכפפת המערכת המשפטית לאמון הציבור'' הוא משפט שאין בו דבר. איך תמדוד את האמון הזה? בעזרת סקרים? מה הקשר בין האחד לאחר?

אותו ציבור שעליו אתה מדבר רואה בעיניים כלות כיצד המערכת הפוליטית מתפוררת במהירות בשל בחירתם של אנשים בלתי ראויים למשרות פרלמנטריות ומיניסטריאליות, שלא לדבר על חדירת הפשע המאורגן למוקדי הכוח הפוליטיים. השיטה שהצעתי ממזערת עד למינימום את הסיכוי שניתן יהיה להשחית את ההעדפות הפוליטיות של הציבור.

אם, למשל, מוסה אלפרון לא היה מודיע על פרישתו מהמירוץ לכנסת, סביר להנכיח ש''שיכנועיו'' היו מביאים אותו למקום ריאלי ברשימת הליכוד לכנסת. טכנית, הוא אולי זכאי להיבחר (ריצה את עונשו, שילם את חובו לחברה וגו'), אבל ברור שעבריין בסדר הגודל הזה אינו בדיוק מי שהמדינה שלנו זקוקה לו כמחוקק. לו היה נבחר למקום ריאלי ברשימת הליכוד, לא יכול היה אותו ציבור שעליו אתה מדבר להשפיע על כך במאום. בחרת שרון או נתניהו - בחרת גם באלפרון. השיטה שהצעתי מתמודדת בדיוק עם הסכנות האלה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ועדה מסדרת [חדש]
אליצור סגל   שבת, 20/11/2004 שעה 20:22
בתגובה לאורי קציר
לק''י
האמון במערכת המשפטית יקבע בבחירות כלליות על ידי כלל האזרחים. זה המודד היחיד הנאמן.

בבחירות כאלו יוכל הציבור לסלק את דון הדונים של המאפיה הבין לאומית הלא הוא אהרון ברק מראשות בית המשפט העליון.

די לציין שבנו של אהרון ברק עבר סטאז' אצל השופט העליון יצחק זמיר ובנו של יצחק זמיר עבר סאז' אצל האדון ברק כמובן שאשתו של דון הדונים גם היא שופטת וביתו היקרה של דון הדונים עברה סאז' אצל השופטת אילה פרוטקציה וראה זה פלא שמיד לאחר שסיימה בהצטיינות את הסטאז' שלה גילה הדון את המאורה המשפטית האדירה הנחבאת אל הכלים ומינה גם אותה לאחוזת הפשע הקרויה בית המשפט העליון.
כמובן שגם אשתו של של התאודור אור גם היא שופטת אלא מה?

הדרך היחידה לנקות את האורוות שם הוא בחירות כלליות לא סקר לא ועדת מינויים - רק בחירות כלליות בלבד.

השיטה הנכונה לבחירת רשימה לכנסת היא של הליכוד.

כלל חברי המפלגה בוחרים מוסד רחב שהוא המרכז המונה שלושת אלפים חברים. זה פורום מספיק גדול כדי ליצג את כולם ועדיין ספיק קטן כדי שיפעל ביעילות. ופורום זה בוחר את חברי הכנסת .
ראש המפלגה שהוא ועמד לראשות הממשלה נבחר על ידי כלל חברי המפלגה ואל על ידי המרכז.

הרעיון היחיד שמצא חן בעיני בדברים זה לאפשר לכלל מצביעי המפלגה לדרג את חברי הכנסת. זה צריך להיות נוסף לדרוג של של המרכז. ועדיף עליו. הייינו שרשימה של מאה ועשרים הראשונים תופיע מאחרי הפתק של המפלגה וכל בוחר יוכל לדרג את הנבחרים שלו אם ירצה בכך.
אליצור
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010