(נכתב בתשובה לדרומי, 10/11/09 10:08)
איזו דמגוגיה [חדש]
אדר   יום ג', 10/11/2009 שעה 18:17
בתגובה לדרומי
דרומי,
תיקון טעות קל לגבי סעיף ד': לומר שהאירופאים הזמינו אליהם את המהגרים המוסלמים כיוון שהם מזדקנים וזקוקים לידיים עובדות זו אמירה לא מדויקת. אכן, לאחר מלחמת העולם השניה ממשלות אירופה יזמו הגירת עובדים מאורגנת מהקולוניות לשעבר וממדינות המזרח התיכון, אבל לאחר שנות השבעים המדיניות הזו הופסקה כיוון שלא היה צורך כלכלי דוחק בעבודה זולה. עם זאת ההגירה נמשכה, חלקה לא חוקית וחלקה בשל מדיניות של איחוד משפחות שנובע מהקפדה יתרה על זכויות אדם.לכן הטענה שזה אינטרס של שני הצדדים אינה נכונה כיום.
ועוד נקודה: מחקר מעניין שקראתי לאחרונה מצביע על כך שדווקא במדינות בעלות מדיניות הגירה ליברלית ומערכות רווחה נדיבות יותר, המהגרים נוטים להשתלב פחות בחברה, להיות עניים יותר ומשכילים פחות, והמעורבות שלהם בפשיעה גדולה יותר. זה בניגוד לתיאוריה הרב תרבותית שטוענת שסובלנות תרבותית ומתן זכויות אוניברסליות תוביל להשתלבות ותמנע אפליה. לדוגמא, בהולנד יש מדיניות מאוד סובלנית כלפי מהגרים (בהולנד יש חוק שמאפשר למהגרים טורקים בעלי אזרחות כפולה לקחת עשרות ימי חופש בתשלום על מנת למלא את חובת השירות הצבאי שלהם בטורקיה!). ודווקא שם רואים לאחרונה תופעות שליליות של אלימות, סגרגציה ומצב כלכלי קשה של מהגרים, מה שהוביל בשנים האחרונות להקצנה ימנית של האוכלוסייה ההולנדית הנוצרית.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איזו דמגוגיה [חדש]
דרומי   יום ד', 11/11/2009 שעה 7:41
בתגובה לאדר
אתר אישי
אלא שכשמדברים על מוסלמים באירופה (ובעיקר בגרמניה ובצרפת) מדברים על הדור השני, אם לא השלישי, של ההגירה - כלומר, מדברים על הילדים של מהגרי שנות ה-‏70.

אני אשמח לקבל רפרנס למאמר הזה, שסותר את מה שאני יודע.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לדרומי: [חדש]
אדר   יום ד', 11/11/2009 שעה 18:08
בתגובה לדרומי
רפרנס למאמר:
Koopmans, R. (2008) Tradeoffs between equality and difference. Immigrant integration, multiculturalism and the welfare state in cross national perspective. Berlin: WZB discussion paper.

Downloadable on: http://www.wzb.eu/zkd/mit/people/koopmans_publicatio...

לא הבנתי את המשפט לגבי הדור השני והשלישי של מהגרי שנות השבעים. מה שניסיתי לומר בתגובה המקורית שלי הוא שהטענה בדבר ה''אינטרנס המשותף'' של האירופאים והמוסלמים להגירה היא טענה לא מדויקת כיוון שההגירה בשנות השבעים לא היתה יזומה ברובה על ידי הממסד האירופי. למיטב ידיעתי, לפחות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010