(נכתב בתשובה לדרומי, 10/11/09 10:08)
איזו דמגוגיה [חדש]
אורי קציר   יום ג', 10/11/2009 שעה 10:43
בתגובה לדרומי
אתר אישי
א. אני מניח שהאינסטינקט הטבעי של אדם, יהא גבר או אישה, אינו לכסות את פניו בפני אחרים. אני לא מכיר פרקטיקה כזאת ביהדות (למעט ''אמא טליבאן'', שנסכים שגם היא אינה בדיוק דוגמה מייצגת), אבל אנחנו מחקים את האסלאם לא רע גם בתחומים האלה. בירושלים כבר מפרידים בין גברים ונשים בהסעות ציבוריות ובחלק מהשכונות קיימת הפרדה גם ברחובות עצמם, כאשר לגברים מותר ללכת בצד אחד של הרחוב ואילו נשים חייבות לעבור מצידו האחר. כיפה אינה מכסה את הפנים.

ב. ''ארדואן איננו טורקיה'' זו אמירה שגויה במקרה הטוב. המפלגה האסלאמית שבראשה עומד ארדואן סוגרת בימים אלה שבע שנות שלטון רצופות, כאשר לפניו מילא את התפקיד הזה עבדוללה גול, איש אותה מפלגה עצמה וכיום נשיא טורקיה. נג'מאטין ארבקאן נבחר כראש ממשלה מטעם מפלגה אסלאמית אחרת ורק התערבות הצבא גרמה לפרישתו. לפי פרסומים שונים, הצבא (פעם המעוז החילוני של הגנת הדמוקרטיה), מלא היום בקצינים דתיים שאינם מסתירים את הזדהותם הפוליטית בית המשפט העליון של טורקיה הוציא עכשיו פסיקה המתנה את כשירות הנישואין בכך שהכלה תגיע אליהן בבתוליה. זו פסיקה שמשקפת היטב את התמורות הדתיות החברה הטורקית. לפני כמה עשרות שנים היא הייתה נחשבת כהזויה, שלא לומר אבסורדית.

ג. תעיין בבקשה בפיסקה הפותחת של המאמר. אני אומר שהדברים נכונים גם אם בראשה של טורקיה יעמוד פוליטיקאי חילוני חזק.

ד. לא הבנתי את הקשר בין סיבה למסובב. נכון, אני מסכים איתך: ההזדקנות האירופית היא שהביאה ידיים עובדות זולות מטורקיה וממדינות נוספות בעולם המוסלמי. אז מה? מה הקשר לנושא המאמר הזה? האם זרימתם של עובדים זרים ממדינה פלונית למדינה פלמונית פירושה שבעתיד האחת תתאחד עם האחרת? (גישת ה''תגידו תודה'' וגו', לא הועלתה כאן בכלל; התייחסתי בדברי לאיום הדמוגרפי הנשקף מצירופה של טורקיה ולא להגירה שכבר התקיימה בעבר).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איזו דמגוגיה [חדש]
מהגג   יום ג', 10/11/2009 שעה 19:13
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
אני לא מבין למה אתה מרגיש שכיסוי הראש וצריחי מסגדים באירופה מאיימים על הסובלנות ומקרבים מלחמת תרבות.
גם נשים מבוגרות במזרח אירופה מכסות את הראש, אין בכך שום אינדיקציה על מה שבתוך הראש.
אני לא מאלה שחושבים שיש לאיסלאם רק צד אחד ושמגע בין דתי גורר בהכרח אלימות ושנאה.

את עמדותיהם של המהגרים לאירופה (ויותר חשוב מכך, את עמדותיהם של ילדיהם) ניתן יהיה למדוד עם השנים. ברור שקל לשים את האצבע על המיעוט האלים ועל פיגועי ההתאבדות, באיסלאם קיים גם הצד המכוער הזה, אבל בלי ספק לא חסרות גם דוגמאות רבות לסיפורי הצלחה של מיזוג תרבותי שעולה יפה (לדוגמא הפקיסטנים באנגליה).ימים יגידו לאן זה יתקדם...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איזו דמגוגיה [חדש]
אורי קציר   יום ג', 10/11/2009 שעה 19:25
בתגובה למהגג
אתר אישי
לפני הרבה שנים, כשלמדתי יחסים בינלאומיים, הסבירו לי משהו שאחר כך הבנתי שיש בו גם לא מעט אמת: ככל שישות מדינית היא יותר הומוגנית מבחינה אתנית, כך מתמעטים בה הקונפליקטים האלימים. קל וחומר שהדבר נכון כשקיים פער תרבותי בין חברה מהגרת לחברה קולטת, בוודאי ככל שהדבר נוגע לכללי משחק דמוקרטיים.

וזה בדיוק מה שקורה כאן. אירופה התעוררה מאוחר מאוד והבינה שחיילי הג'יהאד העולמי הבאים צומחים לה מתחת לאף. מקומות כמו המבורג, לונדון ואחרים כבר חוו פיגועים אסלאמיים שמקורם בקהילות המתגוררות באותן ערים. באיטליה מורגשת תסיסה דומה.

אירופה תעשה שגיאה אם תניח לגל המהגרים הזה להשתלט על תרבותה ועל הדמוגרפיה שלה. אם לא תתעשת במהרה, זה עלול לקרות. למעשה, זה כבר מתרחש בימים אלה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איזו דמגוגיה [חדש]
מהגג   יום ג', 10/11/2009 שעה 20:14
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
הנה לינק שמציג את דעתך עם יותר דוגמאות: http://www.youtube.com/watch?v=NQOCcx5V9RI&featu...
(מומלץ למרות הדיקציה המעצבנת שלו)

ימים יגידו עם מי הצדק, אני היית שמח לראות יותר נתונים ופחות הערכות (אחוז נישואי תערובת מוסלמים-נוצרים בקרב בני הדור השני להגירה, אחוזי ההרשמה לבתי ספר מוסלמים בקרב מוסלמים, רמת השליטה של מוסלמים בשפות המקומיות) לפני שאנחנו מחליטים שאנחנו יודעים הכל על המגמות אצל המוסלמים באירופה...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איזו דמגוגיה [חדש]
דרומי   יום ד', 11/11/2009 שעה 7:42
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
אולי תקנה למישהו הזה כרטיס טיסה לבלגיה, שוויץ וקנדה, ללא ספק מדינות עתירות קונפליקטים אלימים. אם יש לו אזרחות זרה, הוא מוזמן לבקר גם בסוריה - שהממשל שלה הוא מזעזע, אבל אין שם קונפליקטים אלימים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010