(נכתב בתשובה לדוד, 09/10/09 0:45)
אורי ואריה, קלעתם במקרה למשהו אקטואלי [חדש]
אבי בליזובסקי   יום ו', 09/10/2009 שעה 1:21
בתגובה לדוד
אתר אישי
קודם כל משניכם נחמד לשמוע אחרי הרבה זמן.
אורי, קלעת במאמרך לתחום שאני מתריע עליו המון זמן.

אריה, התגובה שלך מדגימה את הבעייתיות בצורה טובה.

קודם כל בטח אתם מנחשים באילו תנאים מחתרתיים אני וקומץ מתנדבים מרימים אתר ייחודי, לצערנו אף אחד לא מפרגן ועל פרסום או חסויות שיאפשרו לי לקיים את האתר מבלי לעשות כל מיני עבודות פרילנס, אין בכלל מה לדבר.

מעבר לקיטורים, אני מופיע ביום שני הקרוב בפני ועדת הכלכלה של הכנסת שתדון בפיקוח על השידורים של הערוצים המסחריים והטלוויזיה הרב ערוצית לאחר המעבר לשיטת רישיונות. הזכייה של פרופ' יונת תאפשר לי להראות דוגמה ליוצא מן הכלל שצריך להיות הכלל, אם רוצים שיהיה איזשהו עתיד למדינה.

על מצב ההשכלה הגבוהה שאלתי שאלה קשה מאוד במסיבת העיתונאים, ולא הייתי היחידי (דנה וייס מערוץ 2, הכתבת של גל''צ שנכחה במקום ועוד), אבל לא נראה לי שלמישהו אכפת בכלל.

התרעתי על כך שבני הנוער רוצים להיות ידוענים וידעונים ולא מדענים. (ראו תמלול בידיעה סלב חשוב יותר מפרופ' http://www.hayadan.org.il/wp/celeb-is-more-important... ) ופרופ' יונת ענתה שבכל העולם סלב חשוב יותר מפרופ' (ומכאן הכותרת). העניין הוא שזה לא נכון, במקרה הייתי היום במצפה בגבעתיים, הרצה שם רונן יעקובי, שסיים דוקטורט באוניברסיטת ת''א ועושה כעת פוסט ב-JPL של נאס''א בפסדינה. שם הוא זוכה להערכה כאיש נאס''א וכדוקטור, בארץ הוא מפחד לומר שהוא דוקטור שמא לא ידברו איתו בגלל שהוא 'אינטליגנט' ואת המילה הזו הוא אמר בטון של זלזול, או אולי אפילו במרכאות כפולות.

לדוד, תתפלא אבל בשנות השישים ואפילו השבעים, אולי בזכות פרויקט אפולו, היו טורי מדע בכל העיתונים המכובדים, שאם יוצא לי לקרוא בהם היום אני אפילו נהנה, שלא לדבר על אינספור ספרים שיצאו והביאו את היקום לקורא הישראלי. את ההורסקופ לא שכחו להוציא אבל את עמודי המדע העלימו, ובמקרה הטוב, שעוד מעלים כתבה מדעית, מבקשים מהכתב לסרס אותה כי אסור לכתוב מילים קשות מדי, בגלל זלזול בקוראים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010