(נכתב בתשובה לרוני ה., 08/10/09 17:24)
יש כאן לדעתי בעיה אינהרנטית [חדש]
אורי קציר   יום ה', 08/10/2009 שעה 19:42
בתגובה לרוני ה.
אתר אישי
המשמעות של דיווח נרחב יודר על התחום המדעי פירושה שעיתונאים צריכים לרכוש בו התמחות. הכוונה היא לא שכל אחד מהם יהפוך לפיסיקאי ברמה גבוהה, אלא שיתעדכן באופן שוטף על המתרחש בתחום הזה (ולצורך העניין, ההתעדכנות צריכה להתבצע כפי שמתבצעת התעדכנות דומה בכל נושא אחר שהעיתון מכסה בשוטף, דהיינו באמצעות הודעות לעיתונות, ביקור באתרי מדע פופולארי, נסיעה לכנסים ולהשתלמויות וכדומה). אבל גם זה לא מספיק. המודעות לחשיבות הזו צריכה להיות ברמות הגבוהות ביותר של המדיום, כלומר אצל המו''לים ואצל העורכים הבכירים. המשמעות היא שהעיסוק המדעי ייצא מהחצי עמוד השבועי שתקוע בפאתי איזה מוסף נידח ויהפוך להיות חלק אינטגרלי מעמודי החדשות.

אין לי כל תקווה שכולם יבינו את ''כל המחקרים באוניברסיטה בזמן אמיתי''. לו זו המטרה. אבל ברור גם לי וגם לך שבין כל המחקרים הללו יש המון גרגרי זהב חדשותיים שאינם מנוצלים ושמושארים להבנתו של חוג קטן של מביני דבר. ולא, הכוונה אינה רק לדיווח על הישגים ישראליים. מבחינתי דיווחו על כל הישג או פריצת דרך, לרבות אם הוא מושג על ידי מדען מהאיים המלדיביים. חשיבות יישומית או מחקרית חוצה גבולות לאומיים ומדיניים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

יש כאן לדעתי בעיה אינהרנטית [חדש]
קואלה   שבת, 10/10/2009 שעה 1:55
בתגובה לאורי קציר
אני מסכים עם אורי. אנחנו מולעטים יום יום בחדשות בתחום הפלילי בלי שיש לרובנו השכלה משפטית. כנ''ל לגבי כלכלה. התדירות של ידיעות מדעיות בעיתון הוא עניין לחלוטין של בחירה של העורכים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חזור לדיון]
מאמר אורח צור קשר על האתר חזור לעמוד הראשי קישורים תנאי שימוש אקסטרה תיק העיתונות של אפלטון
RSS כל הדיונים המתמשכים ספר אורחים עזרה טכנית לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה מקלדת וירטואלית ארכיון חפש באתר
כל הזכויות שמורות © אורי קציר 2004-2010