החנינה הגורלית
יום ו', 02/09/2011 שעה 22:50
בימים אלה מציינים מאה וחמישים שנה לפרשת ''הזקיף הנרדם'', פרש שהעלתה לכותרות חייל אלמוני מוורמונט שהסתבך בעל כורחו בתקרית שהותירה רושם על דורות של אמריקאים. סיפורו של זה הוא מסוג הסיפורים המעלים דמעות של התרגשות בעיני אמריקנים רבים. הסיבה: יש בו אכזריות, רחמנות, טוב-לב, פטריוטיות וטרגדיה. יש בו מה שמדינה הייתה רוצה לראת במנהיגה ומה שמפקד הה רוצה לראת בלוחמיו. יש בו פשטות וציניות, ידידות ונאמנות. בקיצור, מי שאינו מכיר את הפטריוטיזם האמריקני ומביט בביטוייו דרך המשקפת הצרה של הציניות הלגלגנית הנהוגה במקומותינו, לא יתחבר אליו. מי שמכיר ומכבד, אולי אפילו מתרגש משהו, מוזמן להמשיך לקרוא.

באחד הבקרים בספטמבר 1861 הגיע שר האוצר של מדינות האיחוד, לושיוס יוג'ין צ'יטנדן, למשרדו שבוושינגטון, והופתע לגלות כי קבוצה של חיילים לא מוכרים ממתינים לו במסדרון. המחזה הבלתי שגרתי עורר מהומה, ופקידים נבוכים ומבוהלים הציצו מפתחי משרדיהם. החיילים שוחחו ביניהם בקולות רבים ונרגשים, וברגע שהופיע צ'יטנדן, התנפלו עליו בקוצר רוח, כשהם נכנסים זה לדברי זה. לאחר רגע של תדהמה התעשת צ'יטנדן ותבע מהם בקול רועם להסביר לו את סיבת בואם, אחד מהם, סרן מוזס פארמאלי, התנדב להסביר.

התברר כי החיילים שייכים לחטיבת ורמונט השלישית, שאנשיה גויסו מקרב הכפריים תושבי ההרים. לאחר שהשתתפו בקרב בול ראן, הוצבו בוושינגטון הבירה ושהו בצ'יין ברידג', ליד ג'ורג'טאון. חלק מן החיילים היו צעירים מאוד – נערי כפר שזה לא מכבר השתעשעו בחוות ורמונט במשחקי ילדות. אחד מהם היה טוראי ויליאם סקוט.

ויליאם סקוט. הבטיח לפצות את הנשיא (מקור תמונה 1).

סקוט היה נער בריא, שהיה רגיל לשנת איכרים ממושכת כל לילה. למרות זאת, כשהגיעה הפלוגה לוושינגטון, הוא התנדב להחליף בשמירה חבר שחש ברע. למחרת בלילה הוצב סקוט שוב לשמירה, ובחצות לא החזיק מעמד ונרדם. סיור ביקורת, שעבר במקום בין השעות שלוש לארבע לפנות בוקר, תפס אותו בקלקלתו.

הגישה בצבא הצפון כלפי עבירה כזו הייתה קשה במיוחד. ארבעה ימים קודם לכן ספגו כוחות הצפון מכה קשה במנסס. סמיכותו של הבסיס בו חנו לבירה וושינגטון הביאה את המפקדים אף להחמיר עוד יותר ולהודיע לחייליהם כי הירדמות במהלך שמירה כמוה כהפקרת הבירה לצבא האויב. מפקד החטיבה, הבריגדיר גנרל ויליאם ''בולדי'' סמית', היה נאמן לגישה זו ודבק בה בעקשנות. כך אירע שסקוט הועמד בפני בית דין צבאי, ובהליך בזק נמצא אשם ונדון למוות בירייה. על גזר הדין, שניתן ב-‏4 בספטמבר, היה חתום קולונל ב.נ. הייד, והוא היה מיועד להתבצע ב-‏9 בספטמבר – אבל האישור לגזר הדין המוות ניתן על ידי לא אחר מאשר מפקד צבא הפוטומק, גנרל ג'ורג' מקללן בכבודו ובעצמו.

חבריו של סקוט לפלוגה, שבחלקם הגדול היו ממחוז ילדותו בוורמונט, התאספו במאהל והחליט להיחלץ לעזרתו. מאחר שלא הכירו איש בוושינגטון, החליטו לפנות את בן ורמונט היחיד ששימש במשרה רמה – וזה היה שר האוצר צ'יטנדן. הלה היה נסער מהדברים הנרגשים ששמע, אך למרבה אכזבתם נד בראשו בצער. הוא ידע, שאם הדבר נתון בידי הצבא, הסיכויים להציל את הנער קלושים ביותר. אבל מבטי התחינה של החיילים עוררו אותו לפעולה. הוא אמר להם כי רק אדם אחד יוכל לעשות משהו, וזהו הנשיא אברהם לינקולן.

צ'יטנדן יצא החוצה אל עבר הבית הלבן, כאשר החבורה המוזרה ממהרת בעקבותיו. ללא היסוס עלו במדרגות המובילות אל משרדו של הנשיא. שר האוצר דפק על הדלת ונכנס אל חדרו של אברהם לינקולן, שהיה שקוע בכתיבה. החיילים הסקרנים הציצו פנימה. צ'יטנדן הסביר לנשיאו מה קרה, ואף קרא לחיילים להיכנס לחדר. הוא הציע שהסרן יגולל בפני לינקולן את הפרשה. הקצין התגבר על יראתו מפני הנשיא וסיפר לו את פרטי המקרה. תוך כדי דיבור נסחף הסרן בהגנתו על חברו וטען בלהט, כי בכל צבא הצפון אין חייל אמיץ יותר מסקוט. ''אצלנו בהרים לא גדלים פחדנים'', אמר, ''הרי בוורמונט הצביעו שלושים אלף איש עבורך, והם לא יוכלו להשלים עם כך שסקוט יוצא להורג כבוגד. האם אתה, מר לינקולן, תוכל להשלים עם זה?''

- ''לא!'', קרא הנשיא הנרעש, ''בשום אופן לא!''.

לינקולן שקע בהרהורים. ניכר היה בו, כי הבעיה מכבידה עליו. לפתע התרככו פניו, חיוך הסתמן על שפתיו ולבסוף הוא פנה אל צ'יטנדן. ''אני מקווה שהבחורים שלך יודעים להילחם כפי שהם יודעים לדבר'', אמר בחיוך.

לאחר מכן הרצינו פניו שוב. ''מה אני יכול לעשות?'' שאל את שר האוצר שלו בטרוניה, ''אתה הרי יודע שאין לי השפעה רבה במשרדים השונים''.

- ''אני מציע שתחתום על צו המשעה את הוצאתו להורג עד שלחבריו תינתן הזדמנות לערער'', הזדרז צ'יטנדן להגיב, ''ואני מתנדב לקחת מיד את הצו בעצמי למשרד המלחמה''.

- ''לא!'' פסק הנשיא, ''זה יהיה חסר תועלת. זמן רב יעבור, ובינתיים יוצא האיש להורג. אתם מכירים את הקצינים האלה של הצבא הסדיר. הם חושבים שהם החוק. הם מצדדים בהוצאה להורג מדי פעם, כדי שהשאר יראו וייראו. לא, אין ברירה, אני אגש בעצמי לצ'יין ברידג' ואברר את העניין עוד היום. בינתיים, אורה לצבא ישירות שלא להוציאו להורג, ואחרי שאשוחח עם החייל אחליט על כך בעצמי. מכל מקום, ברור לי שסקוט הוא חייל אמיץ וישרף וכל חטאו בכך שנרדם בשמירה ולכן אסור להוציאו להורג. עריקה או פשע, מילא; אבל חייל צעיר, שלא עמדו לו כוחותיו והוא נרדם? לא ולא. אני אלך לשם תיכף ומייד!''.

השומרים במחנה נדרכו כקפיץ כשהופיעה בשער מרכבה, וממנה ירד לא אחר מאשר הנשיא. מפקד המחנה הובהל אליו, ושמע את דרישתו: לראות את ויליאם סקוט לאלתר. החייל הצעיר, המבוהל והנרגש התייצב בפני לינקולן. הוא הכיר אותו מייד, כי מילדותו ענד על חזהו מדליון עם קלסתרו המיוחד.

- ''בני'', פתח לינקולן ברכות, ''אל תחשוש. באתי לשמוע את סיפורך''.

אברהם לינקולן. פעולה מהירה (מקור תמונה 2).

סקוט בלע את רוקו, ובקול רועד סיפר לנשיא את אשר אירע. עד מהרה נרגע, ותחת עיניו הטובות של לינקולן חזר אליו שטף דיבורו. לינקולן שאל אותו על ילדותו, על משפחתו, על החווה שבה גדל, על השכנים, על בית הספר שבו למד. אחר שאל אותו על אמו. סקוט שלף תמונה, והנשיא הביט בה בחיוך חם.

- ''אתה בוודאי אוהב אותה מאוד'', אמר, ''והיית עושה כל דבר כדי לגרום לה גאווה וכדי לא לצער אותה''.

סקוט הנהן בראשו. הוא התפלא על שהנשיא אומר לו את כל הדברים הללו כאשר מחר בבוקר הוא עתיד לעמוד בפני כיתת יורים. הוא התבונן בפניו האנושיות של לינקולן, ולפתע התמלא אומץ. הוא ביקש מהנשיא חסד אחרון לפני שהוא הולך אל מותו: שכיתת היורים לא תהיה מורכבת מחבריו לפלוגה.
לינקולן התרומם ממקומו, אחוז התרגשות. ''בני'', אמר לו, ''קום והבט בי ישר בעיניים''.

סקוט עשה כדבריו.

- ''אתה לא הולך למות מחר בבוקר'', אמר הנשיא בחגיגיות. ''אני מאמין לך שלא יכולת להישאר ער. אני עומד להחזיר אותך ליחידתך!''

סקוט הנדהם הביט בו כלא מאמין.

- ''אני סומך עליך שלא תאכזב אותי'', הוסיף לינקולן.

סקוט המבולבל נד בראשו לאישור. זה היה, פחות או יותר, הדבר היחיד שבמצבו המבולבל היה מסוגל לעשות.

- ''עם זאת'', המשיך הנשיא, כשפניו מרצינות מאוד, ''סיבכת אותי מאוד. גרמת לי לטרחה רבה. הייתי צריך לעזוב את משרדי ואת העבודה הרבה הממתינה לי, ולכתת את רגלי עד לכאן, ולבזבז זמן רב. איך אתה עומד לפצות אותי?''

סקוט הנבוך, שזה עתה התבשר כי חייו ניתנו לו במתנה, ניסה לארגן במהירות את מחשבותיו.

- ''אני לא יודע בדיוק'', מלמל, ''יש לנו קצת כסף בבנק, ואולי נמשכן את החווה, וגם המשכורת שלי, ורגע, אדוני הנשיא, אם תהיה מוכן לחכות עד יום התשלום, אני בטוח שהחברים בפלוגה יעזרו גם הם. אבל כל זה יחד לא יעלה על 500-600 דולר''.

לינקולן חייך והניח את ידיו על כתפיו של החייל. ''בני'', אמר בקול רציני, ''החוב הוא גדול מאוד. לא החברים, לא החסכונות בבנק ולא החווה – כל אלה לא יספיקו כדי לכסותו. רק אדם אחד בעולם יוכל לפרוע את החוב, ושמו הוא ויליאם סקוט. אם מהיום והלאה תמלא את חובתך, ואם אהיה שם כאשר חלילה תיפצע קשה בקרב, ובטרם תוציא את נשמתך תוכל להביט בעיני ולומר, כי עשית את חובתך כחייל, וקיימת את הבטחתך, רק אז ייפרע החוב. האם תבטיח לי זאת?''

בעיניים דומעות הבטיח סקוט לנשיאו כי אכן כך יהיה.

ועדיין, ייסוריו של סקוט טרם תמו. ביום המיועד, החליט הקצין הממונה על ההוצאה להורג לעשות שימוש בגזר הדין הדרקוני הזה כדי להטיל מורא בלב חייליו ולהעמידם על חומרת העבירה. עיניו של סקוט נקשרו והוא הובל אל מגרש המסדרים. שם המתינה לו החטיבה כולה, כשהיא ערוכה במערך רבוע חלול. אז הוקראה העבירה בה הורשע סקוט לכל הנוכחים, והמפקד הודיע על גזר הדין. מייד לאחר מכן נקראה כתב החנינה, שעליו היה חתום מקללן בעצמו. ההיסטוריון של העיר גרוטון בוורמונט, היא עיר הולדתו של ויליאם סקוט, מספר כי ב-‏8 בספטמבר עוד הספיק מקללן לכתוב לאשתו: ''מר לינקולן הגיע וביקש ממני לחון את החייל שבו הוריתי לירות''. מקללן דאג לכך שגם כאשר הוקראה החנינה בפני כל חיילי החטיבה נאמר בה היא כי היא ניתנה על פי בקשת הנשיא – כלומר, שהוא עצמו אינו שלם איתה. המסר היה ברור: הקירבה לוושינגטון ולבית הלבן הייתה עניין מקרי למדי, שנוצל על ידי חבריו של הנידון למוות כדי להפעיל לחץ על הנשיא לחון אותו; אבל במקום אחר ובזמן שונה, לא ניתן יהיה להשיג חנינות כאלה לנרדמים בשמירה.

החנינה הפתאומית שהעניק לינקולן לסקוט הייתה לשיחת היום במחוז ממנו באו החייל וחבריו. מכתב ששיגר קפטן פרנסיס רנדל, אחד מחבריו של סקוט, כלל את הסיפור כולו ומשם נפוצה השמועה בכל הסביבה. לימים, עלה בידיו של אבי ויליאם, תומאס סקוט, להודות אישית ללינקולן על חנינת בנו. באותו מעמד התיר הנשיא לסקוט האב לבקר באופן חרגי גם את בניו האחרים, ששירתו אותה שעה אף הם בצבא האיחוד.

כשבעה חודשים לאחר מכן ביצע צבא הצפון מתקפה על העיר יורקטאון, שהוחזקה על ידי כוחות הקונפדרציה. הגנרל סמית הורה לדיוויזיה שלו, ובתוכה חטיבת ורמונט השלישית, לצלוח את הנהר ווריק ולכבוש את העיר. הגנרל ג'ורג' מקללן, המפקד העליון של צבא הצפון, ביקר בחזית ממש לפני המתקפה, והוסיף לתוכנית אלמנט שנתגלה מאוחר יותר כהרסני: אם ההתנגדות למתקפה תהיה עזה במיוחד, יש להשאיר לשיקול דעתם של המפקדים בשטח את ההחלטה אם להמשיך ולתקוף או לסגת.

אנדרטה המוקדשת לזכרו של ויליאם סקוט בעיר גרוטון, ורמונט, בה גדל (מקור תמונה 3).

המתקפה החלה. ההתנגדות של כוחות הדרום אכן הייתה עזה. בקרב המר לחמו חיילי הצפון בגבורה, ואחד הבולטים שבהם היה ויליאם סקוט. הוא היה הראשון שצלח את הנהר, הראשון שהסתער על שוחות חיילי הדרום, ולאחר מכן, כשניתנה פקודת הנסיגה, שחה כמה פעמים הלוך וחזור מגדה אחת לשנייה, כדי לחלץ על גבו את חבריו הפצועים. בפעם האחרונה, כשכמעט הגיע למקום מחסה, השיגה אותו אש האויב והוא קרס ארצה, שותת דם. חבריו גררו אותו אל בית חולים שדה, שהוקם בחופזה בקרבת מקום, והתגודדו סביבו בתוך האוהל עד שהרופא גירש אותם. החיילים, בני ורמונט, כרעו ליד האוהל, רועדים מקור והתפללו לשלום חברם. לפתע הורמה כנף האוהל והרופא סימן להם להיכנס. סקוט ביקש לראותם ברגעיו האחרונים.

- ''חברים'', אמר סקוט בקול רועד, ''זהו הקרב האחרון שלי. אני רוצה שתספרו בבית כיצד סיימתי את חיי''.

החיילים כבשו את עיניהם בקרקע.

- ''עוד משהו'', לחש החייל הצעיר בטרם ישתתק לעולמים, ''אם למישהו מכם תהיה הזדמנות לפגוש את הנשיא לינקולן, אנא מסרו לו שלרגע לא שכחתי את המים הנפלאות שאמר לי אז, בצ'יין ברידג'. אמרו לו, שהייתי חייל טוב ונאמן לדגל, ושהייתי פורע את כל החוב לו הייתי נשאר בחיים. וכעת, כשאני עומד למות, אני רואה לנגד עיני את פניו הרחומות, ואני מודה לו על כך שאיפשר לי ליפול כחייל בקרב ולא להיירות כפחדן על ידי חברי''.

גופתו של סקוט נקברה תחת העצים הפורחים שעל גדת נהר ווריק. סיפורו הונצח בפואמה של המשורר פרנסיס ג'אנבייר ובסרט אילם משנת 1914 בו מועצם האפקט הדרמאטי כאשר הנשיא לינקולן מגיע עם דרישת החנינה שלו אל הבסיס כאשר סקוט כבר מועמד מול כיתת היורים. במחוז מגורי מוצב מונומנט לזכרו וכביש העובר בעיירת הולדתו קרוי על שמו.

אפשר לנסות ולמצוא חורים בסיפור הזה, משל היה טרומפלדור בתל חי (שכיום יש הטוענים כי לא אמר את המשפט ההוא, אלא הסתפק באיזו קללה עסיסית). בדומה לכך, לא חסרים גם היסטוריונים המפקפקים בפרטי הסיפור. הסופר והמשורר קארל סאנדברג ערך מחקר משלו על הפרשה, והגיע למסקנה שבדקות שקדמו למותו היה סקוט שרוי בתרדמת (השפעה ישירה של פגיעות הירי הרבות והקשות שספג) ולכן לא יכול היה לומר את המשפטים הדרמאטיים שציטטתי קודם לכן, ומכל מקום גם אם יכול היה לדבר במאמץ רב, לא יכול היה לומר שום דבר בעל משמעות. סאנדברג גם טען כי לינקולן לא רכב אישית אל מחנה חטיבת ורמונט השלישית כדי לחון את החייל (אם כי יש עדויות שסותרות טענה זו). אבל כל זה אינו משנה דבר. מבחינת אנשי ורמונט, מדינה קטנה והררית בצפון מזרח ארצות הברית, סיפורו של ויליאם סקוט אינו רק אנקדוטה אישית מרגשת אלא גם תעודת כבוד של נאמנות וגבורה שהם שמחים להחזיק בה עד היום.

ובנימה אישית משהו, הסיפור הזה צריך לעורר אצלנו הרהור של ביקורת. הסלידה הכללית שאחזה במעגלי השפעה בים אצלנו כלפי צבא ומלחמות (וביתר שאת מאז 1973) הביאה לכך שרבים מאיתנו שוב אינם מכבדים עוד מעשי גבורה במלחמה. הנימה הלעגנית הנשמעת כלפי אמירות פטריוטיות מסוג זה אינה קונה לה שביתה בקרב הציבור האמרק מבחינתו לחימה למען המדינה היא עדין עניין מעורר כבוד. אפשר גם מזה ללמוד משהו.מרבית החומר מקורו בספר מלחמות גדולות סיפורים קטנים, מאת אורי דרומי. הספר, המביא פרשיות הקשורת בהיסטוריה צבאית, מבוסס על שידורים בגלי צה''ל ובקול ישראל. הספר יצא בהוצאת משרד הביטחון, תל אבב, 1994.

[פרסם תגובה חדשה]   [קישור ישיר למאמר זה]   [קפל תגובות]   [פרוס תגובות]            

 
ישיעיהו לייבוביץ' על גבורה בקרב [חדש]
אוטו פוקוס   שבת, 03/09/2011 שעה 11:24
סיפור מרגש ומעניין.

בעניין הסיפא, ראוי לזכור שהאדרתה של גבורת הקרב משמשת ככלי הראשון במעלה לגיוס צעירים בני כל האומות להרוג ולהיהרג בקרבות נוספים, ואין לדבר שום קשר לאידיאולוגיה שמניעה את אותם הקרבות. כמו שהיו חיילים אמיצים שלחמו למען מדינות הצפון במלחמת האזרחים האמריקאית, היו חיילים נאצים אמיצים לא-פחות שמסרו את נפשם על כיבוש אירופה, או חיילים פאשיסטים גיבורים שלחמו למען הדיקטטורה של פראנקו בספרד. בשל דו-ערכיות זו (שהרי לאומץ לבו של החייל אין קשר לאידיאולוגיה המניעה אותו), ראוי להתייחס בזהירות מרובה לסיפורים כאלו. חובה לזכור שהם מלהיבים צעירים להרוג ולהיהרג, ואין להם קשר לסיבה שבעטייה יוצאים למסע ההרג ההמוני ששמו ''מלחמה''. הרי ניתן היה להחליף בסיפור את ''וושינגטון'' ב''מדריד'' ואת ''וורמונט'' ב''קסטיליה'', ולשמוע את אותו הסיפור בדיוק מלהיב חיילים גרמנים צעירים לגילויי גבורה למען פראנקו לפני הקרב לכיבוש ברצלונה, ובאותה מידה של הצדקה והצלחה.

לישעיהו לייבוביץ' ז''ל היו כמה דברים מאירי עיניים לומר על נושא הגבורה בקרב:
לינק יו-טיוב: http://www.youtube.com/watch?v=yr4gzIzK2mE
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ישיעיהו לייבוביץ' על גבורה בקרב [חדש]
אורי קציר   שבת, 03/09/2011 שעה 22:59
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
אז זהו, שדווקא בסיפור הזה אין שום תמריץ לשומעים להרוג או ליהרג. הסיפור הוא על הצלת חיים. ואני מאמין שגם סקוט עצמו רצה לחזור הביתה חי מהקרבות.

אגב, בקשר להערתך על החלפת השמות: אני מאמין שגבורה אישית היא גבורה אישית. בצבים בהם האדם נבחן בכל הנוגע למאמץ למען הקולקטיב ולהצלת חיים, זה לא נורא משנה אם הוא עושה את זה כחייל רפובליקני או כחייל פאשיסטי (בדגומה של פרנקו).
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ישיעיהו לייבוביץ' על גבורה בקרב [חדש]
אוטו פוקוס   יום א', 04/09/2011 שעה 12:18
בתגובה לאורי קציר
התמריץ להרוג ולהיהרג בסיפור הוא בכך שלינקולן מסביר לחייל כי הוא חב לו חוב על החנינה בה עשה מאמץ מיוחד להציל את חייו של החייל מפסק דין בלתי צודק (אם כי מעניין לציין שלפי הסיפור, לינקולן לא פעל לשינוי הפקודה או המדיניות הצבאית בנושא... כנראה שלא היתה לו ראיה מערכתית של ממש). מההקשר ומהמילים על כך שאולי יבוא יום והחייל ישכב פצוע בשדה הקרב, מובן מאליו לקוראים כי מהיום והלאה על החייל להיות האמיץ ביותר בשדה הקרב, ואולי אף להקריב את חייו. יתר על כן, בהמשך מצויין כי החייל הסתער ראשון על מנת להרוג בחיילי האויב, וזאת עוד לפני שחזר להציל את חבריו הפצועים בעת הנסיגה. את מוסר ההשכל של הסיפור ניתן לסכם ב''המנהיג האבהי גילה נדיבות לב ואצילות יוצאת דופן כלפי החייל הקטן, ועל כן החייל היה חייב להוכיח כי הוא ראוי לנדיבות לב זו, ולהקריב את חייו בקרב בתמורה לה''.

בניגוד לטענה כי זה ''זה לא נורא משנה'' אם חייל גילה גבורה למען חירות או למען פאשיזם, אני סבור כי השאלה היחידה שראוי להתייחס אליה היא מה המטרה העליונה שלמענה דוחקים באדם להקריב את חייו בקרב, ועד כמה היא מוסרית. זו לא שאלה פשוטה בכלל, אבל היא היחידה שבאמת ראוי להתמודד עמה. לסיפורי גבורה בקרב לשם עצמם אין ערך, כי מטרתם הסמויה היא גלוריפיקציה מיותרת של המוות בקרב, תוך ניתוקו באופן מחוכם מהזוועות הקשות והמורכבות המוסרית הקשורות בכך. למרבה הצער, חייל בן 18 כמעט תמיד ייקבל כל בולשיט שיספרו לו כמטרה ראויה ומוסרית להקריב למענה את חייו, לעיתים קרובות באמצעות סיפורי גבורה הדומים לנ''ל, ועל כן חובה לבחון בראש ובראשונה מטרות אלו.

אגב, אם זה לא נורא משנה מה מטרת הקרב, למה לא להביא סיפורי גבורה של חיילי הרייך השלישי? אני בטוח שיש שפע סיפורי הירואיים מהקרבות למימוש הלבנסראום במזרח אירופה שרק מחכים להיסטוריון שיעשה מהם מטעמים. יש סיבה לכך שלא נוטים לספר סיפורים אלו, למרות שהם מחכים בארכיונים, והיא בכך שהחיילים הגרמנים שהקריבו את חייהם בזמן הלחימה למען הרייך השלישי עשו זאת למען תועבה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton jewelry [חדש]
louis vuitton jewelry   יום ה', 12/06/2014 שעה 13:57
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes leather charm Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

dvsojuhiwf@gmail.com [חדש]
hermes picotin   יום ה', 19/06/2014 שעה 5:06
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
hermes wallet price list Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xpowcvlbars@gmail.com [חדש]
hermes jeans   יום א', 22/06/2014 שעה 9:46
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
hermes shop 70499 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes birkin bags sale   יום ו', 27/06/2014 שעה 13:25
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
hermes paket 2 cm zu gro? Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nxqjismkcj@gmail.com [חדש]
hermes beach bag   יום ו', 27/06/2014 שעה 13:41
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
hermes black cdc bracelet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
suisse hermes bags   שבת, 28/06/2014 שעה 6:15
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
kostet hermes paket nach frankreich Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nxqjismkcj@gmail.com [חדש]
hermes delivery phone number   שבת, 28/06/2014 שעה 8:02
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
hermes horse wallet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nxqjismkcj@gmail.com [חדש]
hermes shop online   שבת, 28/06/2014 שעה 12:04
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
hermes paketshop ludwigsburg Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes handbags danmark   יום א', 29/06/2014 שעה 14:03
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
hermes paket nicht zugestellt Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes reklamation   יום א', 29/06/2014 שעה 20:52
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
kelly bag hermes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
handbags outlet 2013 reviews   יום ב', 30/06/2014 שעה 10:45
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
hermes paket 1080 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
norge hermes bags   יום ג', 01/07/2014 שעה 18:11
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
hermes arzneimittel Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
united kingdom hermes bags   יום ד', 02/07/2014 שעה 1:41
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
hermes versand shop paderborn Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes constance bag   יום ד', 02/07/2014 שעה 17:26
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
cheap hermes cufflinks Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
uk hermes   יום א', 06/07/2014 שעה 10:13
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
hermes shop 76185 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
cheap louis vuitton handbags from china   יום א', 06/07/2014 שעה 18:16
בתגובה לlouis vuitton jewelry
אתר אישי
hermes eau d'orange verte all over shampoo Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton kids shoes [חדש]
louis vuitton kids shoes   יום ו', 13/06/2014 שעה 13:19
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
louis vuitton handbags official website Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

dvsojuhiwf@gmail.com [חדש]
hermes bags sverige   שבת, 21/06/2014 שעה 2:48
בתגובה לlouis vuitton kids shoes
אתר אישי
ebay hermes paket shop2shop national Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xpowcvlbars@gmail.com [חדש]
hermes 2013   שבת, 21/06/2014 שעה 6:53
בתגובה לlouis vuitton kids shoes
אתר אישי
hermes online verfolgen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cheap authentic louis vuitton bags [חדש]
cheap authentic louis vuitton bags   שבת, 14/06/2014 שעה 1:54
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
louis vuitton yeezy shoes price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

dvsojuhiwf@gmail.com [חדש]
norge hermes handbags   יום ו', 20/06/2014 שעה 17:49
בתגובה לcheap authentic louis vuitton bags
אתר אישי
hermes pakete folgen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton baby [חדש]
louis vuitton baby   שבת, 14/06/2014 שעה 2:09
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
louis vuitton damier zipper wallet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

dvsojuhiwf@gmail.com [חדש]
hermes replica   יום ה', 19/06/2014 שעה 20:28
בתגובה לlouis vuitton baby
אתר אישי
hermes paketshop saarbr¨¹cken saarbasar Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xpowcvlbars@gmail.com [חדש]
hermes handtaschen   שבת, 21/06/2014 שעה 17:34
בתגובה לlouis vuitton baby
אתר אישי
hermes paketshop f¨¹rth bayern Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton checkered bag [חדש]
louis vuitton checkered bag   שבת, 14/06/2014 שעה 3:18
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
gucci prada louis vuitton shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xpowcvlbars@gmail.com [חדש]
hermes austria   יום א', 22/06/2014 שעה 1:53
בתגובה לlouis vuitton checkered bag
אתר אישי
hermes paket nach italien wie lange Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton shoulder bags [חדש]
louis vuitton shoulder bags   שבת, 14/06/2014 שעה 5:26
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
louis vuitton handbags vernis Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

dvsojuhiwf@gmail.com [חדש]
hermes outlet store   יום ו', 20/06/2014 שעה 12:57
בתגובה לlouis vuitton shoulder bags
אתר אישי
hermes paket nachnahme Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Shoes Kimondo [חדש]
MBT Shoes Kimondo   יום ב', 16/06/2014 שעה 23:06
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt schuhe g?stig online kaufen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes shuguli gtx black [חדש]
mbt shoes shuguli gtx black   יום ג', 17/06/2014 שעה 1:36
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes turkey Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes uk ebay [חדש]
mbt shoes uk ebay   יום ג', 17/06/2014 שעה 3:33
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt schuhe fora black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes uk 2014 [חדש]
mbt shoes uk 2014   יום ג', 17/06/2014 שעה 5:43
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes cheap uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes reklamation [חדש]
hermes reklamation   יום ו', 20/06/2014 שעה 10:06
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes 2003 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes handbags holland [חדש]
hermes handbags holland   יום ו', 20/06/2014 שעה 18:56
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes belt kit 2013 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes italy [חדש]
hermes italy   יום א', 22/06/2014 שעה 3:35
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes online retailer Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

www hermes com [חדש]
www hermes com   יום ו', 27/06/2014 שעה 10:39
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
buy hermes clear kelly bag Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes deliveries [חדש]
hermes deliveries   שבת, 28/06/2014 שעה 5:37
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes quittungsnummer Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes yellow [חדש]
hermes yellow   שבת, 28/06/2014 שעה 5:39
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes shop potsdamer platz Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes terre [חדש]
hermes terre   שבת, 28/06/2014 שעה 19:48
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes shop villingen-schwenningen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

danmark hermes bags [חדש]
danmark hermes bags   יום א', 29/06/2014 שעה 7:39
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
herme s taschen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes store [חדש]
hermes store   יום א', 29/06/2014 שעה 18:20
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes shop ulm lehr Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes freising [חדש]
hermes freising   יום ב', 30/06/2014 שעה 10:07
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes mens belt tumblr Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes peachpuff [חדש]
hermes peachpuff   יום ג', 01/07/2014 שעה 11:21
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes belt uk shop Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes handbags australia [חדש]
hermes handbags australia   יום ג', 01/07/2014 שעה 22:56
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes store sloane square Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags shop [חדש]
hermes bags shop   יום ד', 02/07/2014 שעה 16:43
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
cheap hermes.com Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags wholesale [חדש]
hermes bags wholesale   יום ד', 02/07/2014 שעה 18:40
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes vancouver purse forum Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

2014 hermes handbags [חדש]
2014 hermes handbags   יום ד', 02/07/2014 שעה 23:33
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes darmstadt Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

designer replica purses [חדש]
designer replica purses   יום ה', 03/07/2014 שעה 3:35
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes krawatte outlet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes belt price [חדש]
hermes belt price   יום ה', 03/07/2014 שעה 3:55
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes zentrale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags belgique [חדש]
hermes bags belgique   יום ה', 03/07/2014 שעה 19:02
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes versand paket inhalt besch?digt Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes outlet online italia [חדש]
hermes outlet online italia   יום א', 06/07/2014 שעה 3:03
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes nummer Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags pink [חדש]
hermes bags pink   יום א', 06/07/2014 שעה 15:13
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes fragrances usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt mens shoes [חדש]
mbt mens shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 12:09
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes norwich Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt mahuta [חדש]
mbt mahuta   יום ה', 07/08/2014 שעה 12:30
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt vizuri gtx black ladies shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Unono Shoes [חדש]
MBT Unono Shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 19:16
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes sale co uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Goti Women Black Shoes [חדש]
MBT Goti Women Black Shoes   יום ו', 08/08/2014 שעה 0:21
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes from china Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Kipimo Shoes [חדש]
MBT Kipimo Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 13:01
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes dallas Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Goti Women Black Shoes [חדש]
MBT Goti Women Black Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 13:25
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes masai Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Tupu Shoes [חדש]
MBT Tupu Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 14:49
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes good or bad Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Panda Shoes [חדש]
MBT Panda Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 20:42
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes online shop Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Panda Shoes [חדש]
MBT Panda Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 7:57
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
stockists of mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Barabara Shoes [חדש]
MBT Barabara Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 12:28
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes amazon.co.uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

do mbt shoes really work [חדש]
do mbt shoes really work   שבת, 16/08/2014 שעה 13:23
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes toronto Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Kipimo Shoes [חדש]
MBT Kipimo Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 13:49
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes clearance amazon Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes italia [חדש]
hermes italia   שבת, 16/08/2014 שעה 14:56
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes retailers usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes birkin outlet usa [חדש]
hermes birkin outlet usa   שבת, 16/08/2014 שעה 16:06
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes kelly caleche perfume Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes handbags pink [חדש]
hermes handbags pink   שבת, 16/08/2014 שעה 18:17
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes h belt 42mm Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

shop hermes handbags [חדש]
shop hermes handbags   שבת, 16/08/2014 שעה 18:24
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes usa atlanta Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes online for sale [חדש]
mbt shoes online for sale   יום ו', 19/09/2014 שעה 23:43
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes uk oxford street Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes cleanrance [חדש]
mbt shoes cleanrance   שבת, 20/09/2014 שעה 2:56
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt nafasi mens shoes black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes shopping [חדש]
mbt shoes shopping   שבת, 20/09/2014 שעה 2:56
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes san diego Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes shopping [חדש]
mbt shoes shopping   שבת, 20/09/2014 שעה 5:28
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt schuhe sport black damen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

qrqgjqk@gmail.com [חדש]
MBT Ema Shoes   יום ו', 30/05/2014 שעה 23:41
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt black dress shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

avqzzq@gmail.com [חדש]
louis vuitton trainers   יום ה', 12/06/2014 שעה 9:11
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes handbags imitation Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cjcwhjkioqb@gmail.com [חדש]
gucci bags vs louis vuitton   יום ו', 13/06/2014 שעה 9:27
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
eva clutch louis vuitton Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pjkcudkzw@gmail.com [חדש]
louis vuitton price   יום ו', 13/06/2014 שעה 23:30
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
louis vuitton handbags usa saks Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pjkcudkzw@gmail.com [חדש]
handbags louis vuitton   שבת, 14/06/2014 שעה 0:49
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
louis vuitton 30 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pjkcudkzw@gmail.com [חדש]
louis vuitton stores   שבת, 14/06/2014 שעה 3:24
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
gucci vs louis vuitton price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pjkcudkzw@gmail.com [חדש]
louis vuitton purses for sale   שבת, 14/06/2014 שעה 7:59
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
louis vuitton gucci prada Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lkjqqo@gmail.com [חדש]
MBT Shoes Nafasi   יום ב', 16/06/2014 שעה 20:22
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes tembea Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lkjqqo@gmail.com [חדש]
MBT Shoes Meli   יום ב', 16/06/2014 שעה 20:56
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes ksa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lkjqqo@gmail.com [חדש]
mbt shoes uk ebay   יום ב', 16/06/2014 שעה 22:27
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes temple bar Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lkjqqo@gmail.com [חדש]
MBT Shoes Nafasi   יום ג', 17/06/2014 שעה 4:19
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes youtube Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

kxvnqzeiv@gmail.com [חדש]
hermes bags   יום ד', 18/06/2014 שעה 17:55
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes uk prices Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xpowcvlbars@gmail.com [חדש]
cheap louis vuitton outlet online   שבת, 21/06/2014 שעה 11:26
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes bags 2012 price list Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xpowcvlbars@gmail.com [חדש]
hermes sale   יום א', 22/06/2014 שעה 7:11
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes uk 1 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nxqjismkcj@gmail.com [חדש]
replica hermes birkin bags   יום ו', 27/06/2014 שעה 13:37
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes paket versicherung Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nxqjismkcj@gmail.com [חדש]
hermes london   יום ו', 27/06/2014 שעה 15:46
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes shop 73614 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
cheap replica hermes birkin bags   יום ו', 27/06/2014 שעה 17:42
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes delivery website Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

nxqjismkcj@gmail.com [חדש]
hermes delivery phone number   שבת, 28/06/2014 שעה 1:33
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes uk mail Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
navy hermes handbags   שבת, 28/06/2014 שעה 6:40
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes paketshop kassel Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes belt price india   שבת, 28/06/2014 שעה 11:50
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes bags blue Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes black   יום א', 29/06/2014 שעה 23:55
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes paketshop wien 1010 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes bags blue   יום ב', 30/06/2014 שעה 11:08
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes belt buckle sizes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
chanel handbag store   יום ב', 30/06/2014 שעה 16:24
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
replica hermes bags turkey Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
blue hermes   יום ד', 02/07/2014 שעה 4:56
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes purse malaysia Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jvfihykyrwr@gmail.com [חדש]
hermes outlet online   יום ד', 02/07/2014 שעה 16:05
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes belt size guide Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes bags store   יום ד', 02/07/2014 שעה 17:54
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes paket konnte 3 mal nicht zugestellt werden Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jvfihykyrwr@gmail.com [חדש]
hermes bags pink   יום ד', 02/07/2014 שעה 18:31
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes handbags lindy Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jvfihykyrwr@gmail.com [חדש]
hermes outlet store france   יום ד', 02/07/2014 שעה 19:02
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes bags for sale china Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
handbags outlet stores   יום ד', 02/07/2014 שעה 23:21
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes black perfume Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jvfihykyrwr@gmail.com [חדש]
cheap louis vuitton outlet online   יום ה', 03/07/2014 שעה 3:42
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
vintage hermes shop paris Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

eabqijlf@gmail.com [חדש]
hermes belt outlet online   יום א', 06/07/2014 שעה 21:53
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes h belt tacky Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jgttmvldbgb@gmail.com [חדש]
MBT Kaya Shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 16:06
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes on clearance Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jgttmvldbgb@gmail.com [חדש]
cheap mbt shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 20:44
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt schuhe online bestellen schweiz Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jgttmvldbgb@gmail.com [חדש]
MBT Baridi Shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 22:27
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes clearance store Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jgttmvldbgb@gmail.com [חדש]
mbt mens shoes   יום ו', 08/08/2014 שעה 0:28
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
black leather mbt shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wqzqntvqvvl@gmail.com [חדש]
MBT Kaya Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 6:16
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes outlet in singapore Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wqzqntvqvvl@gmail.com [חדש]
MBT Tupu Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 9:57
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes los angeles Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wqzqntvqvvl@gmail.com [חדש]
mbt tabia   יום ג', 12/08/2014 שעה 13:55
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt schuhe online bestellen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wqzqntvqvvl@gmail.com [חדש]
MBT Goti Women Black Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 19:48
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt sport shoes sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xfgkcqcjbp@gmail.com [חדש]
MBT Goti Women Black Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 4:57
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes online ireland Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xfgkcqcjbp@gmail.com [חדש]
MBT Changa Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 10:54
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes kesho Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xfgkcqcjbp@gmail.com [חדש]
mbt shoes sale london   שבת, 16/08/2014 שעה 11:35
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes vs skechers shape up Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xfgkcqcjbp@gmail.com [חדש]
mbt shoes size in cm   שבת, 16/08/2014 שעה 14:11
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes washington dc Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

laylfi@gmail.com [חדש]
hermes handbags united kingdom   שבת, 16/08/2014 שעה 14:43
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
wholesale hermes bracelet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

laylfi@gmail.com [חדש]
portugal hermes   שבת, 16/08/2014 שעה 14:57
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes uk tracking phone number Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

laylfi@gmail.com [חדש]
white hermes handbags   שבת, 16/08/2014 שעה 15:50
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
black hermes medor watch Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

laylfi@gmail.com [חדש]
hermes handbags belgium   שבת, 16/08/2014 שעה 16:03
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes scarf vans buy online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

drkoxrijf@gmail.com [חדש]
hermes handbags denmark   יום ו', 22/08/2014 שעה 13:11
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes shop hamburg altona Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yhkive@gmail.com [חדש]
mbt outlet shoes   יום ו', 19/09/2014 שעה 23:43
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes clearance outlet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yhkive@gmail.com [חדש]
mbt shoes sandals   שבת, 20/09/2014 שעה 2:56
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes guildford Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yhkive@gmail.com [חדש]
mbt shoes cleanrance   שבת, 20/09/2014 שעה 2:56
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes for sale in canada Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yhkive@gmail.com [חדש]
mbt and shoes   שבת, 20/09/2014 שעה 5:28
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes dubai Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://concoursoftexas.org/hermes-bags-france-hermes-outlet-france-5219.asp [חדש]
hermes bags outlet   יום ג', 10/06/2014 שעה 21:28
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
real hermes birkin bag for sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://alanpearson.co.nz/Images/hermes-birkin-bags-price-hermes-handbag-birkin-9131.asp [חדש]
hermes bags birkin price   יום ג', 10/06/2014 שעה 22:50
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes purse charms Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.atulitimpexindia.com/lv-bags/christian-louis-vuitton-shoes.asp [חדש]
louis vuitton gucci belt   יום ה', 12/06/2014 שעה 11:22
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes paketshop g?ttingen kaufpark Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.theatermachine.gr/louis-vuittion-men-bags/sunglasses-louis-vuitton.asp [חדש]
louis vuitton women bags   יום ו', 13/06/2014 שעה 10:40
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
louis vuitton purses Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://alphawish.com/images/louis-vuitton-vs-gucci-vs-prada.asp [חדש]
louis vuitton hat   שבת, 14/06/2014 שעה 0:17
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
bag louis vuitton Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://thirdwish.net/louis-vuittion-store/louis-vuitton-handbags-uk.asp [חדש]
louis vuitton diaper bag   שבת, 14/06/2014 שעה 0:23
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
louis vuitton damier monogram scarf and hat Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://thirdwish.net/louis-vuittion-store/louis-vuitton-mens-gucci-shoes.asp [חדש]
gucci vs louis vuitton quality   שבת, 14/06/2014 שעה 3:28
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
louis vuitton totally pm price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://alphawish.com/images/louis-vuitton-shoes-women.asp [חדש]
louis vuitton canada online   שבת, 14/06/2014 שעה 5:28
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
louis vuitton bags sale online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.fortyfourth.us/mbt-imara-sandals-white-for-women-p-262.html [חדש]
mbt shoes uk 2014   יום ב', 16/06/2014 שעה 22:42
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.fortyfourth.us/mbt-shoes-men-fora-c-29.html [חדש]
MBT Shoes Men Fora   יום ב', 16/06/2014 שעה 22:50
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes and knee pain Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.fortyfourth.us/mbt-fanaka-gtx-nubuck-black-p-89.html [חדש]
mbt anti shoes outlet   יום ב', 16/06/2014 שעה 22:59
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes uk ebay Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.elbirk.com/images/ireland-hermes-handbags-usa-hermes-handbags-5576.asp [חדש]
ireland hermes handbags   יום ד', 18/06/2014 שעה 17:53
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes bag for sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.apk.dk/the-hermes-navy-handbags-in-my-heart.aspx [חדש]
hermes navy   יום ו', 20/06/2014 שעה 2:03
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes bag vintage Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.ask2003.dk/what-kind-of-activities-did-hermes-keywords3-do.aspx [חדש]
hermes purple   שבת, 21/06/2014 שעה 12:52
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes kelly caleche perfume price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.deandesign.com/hermesbags/www-hermes-com.asp [חדש]
hermes birkin crocodile   שבת, 28/06/2014 שעה 0:35
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes lindy bag red Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.suvridhi.in/hermesbags/boutique-hermes-paris.asp [חדש]
hermes enamel bracelet   שבת, 28/06/2014 שעה 4:37
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes jumbo belt Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.saabykisserup.dk/no-6-price-hermes-ladies-web-medium-hobo.aspx [חדש]
price hermes   שבת, 28/06/2014 שעה 20:04
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes corporate website Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.alanpearson.co.nz/hermesbags/hermes-double-sens.asp [חדש]
hermes atlanta   שבת, 28/06/2014 שעה 20:17
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes usa h belt Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.artikidjo.com/dark-gray-hermes-bags-birkin-tasche-online-9-3.asp [חדש]
dark gray hermes bags   יום א', 29/06/2014 שעה 12:32
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes shop w¨¹rzburg Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://cafetrio.dk/images/characteristics-of-a-high-quality-hermes-firma-purse.html [חדש]
hermes birkin handbags price   יום א', 29/06/2014 שעה 14:21
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
where can i buy a real hermes birkin bag Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.darfrahaleman.com/images/hermes-finland-birkin-tasche-online-9-3.asp [חדש]
hermes finland   יום ג', 01/07/2014 שעה 0:42
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes handbag collection Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.tforce.ca/images/dark-gray-hermes-handbags-hermes-price-6089.asp [חדש]
hermes price   יום ג', 01/07/2014 שעה 16:28
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes belt size guide Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://nasse.dk/it-is-worthy-for-you-to-have-hermes-kassel-bags.asp [חדש]
hermes bags 2012   יום ג', 01/07/2014 שעה 18:30
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes h wallet price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.kirke-saaby.dk/images/hermes-bags-fake-outlet-hermes-6337.aspx [חדש]
outlet hermes   יום ד', 02/07/2014 שעה 17:13
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes bags for sale in dubai Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.horn.dk/buy-hermes-hermes-austria-1033.aspx [חדש]
hermes austria   יום ה', 03/07/2014 שעה 1:41
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes paketshop saarbr?cken Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://thirdwish.net/images/decide-to-buy-hermes-belt-and-bags-for-valentine.asp [חדש]
buy hermes bags   יום ה', 03/07/2014 שעה 3:19
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes the purse forum Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.krukkeland.nl/blue-hermes-austria-hermes-bags-905.aspx [חדש]
austria hermes bags   יום ה', 03/07/2014 שעה 5:14
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes handbag rosmah Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://thirdwish.net/images/cheap-replica-hermes-bags-fall-2011-milan-fashion-week.asp [חדש]
cheap replica hermes bags   יום ה', 03/07/2014 שעה 7:13
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes shop k?ln barbarossaplatz Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.hjensen.com/how-to-unlock-htc-x01ht-hermes-ost-hub-sortiert-softbank.aspx [חדש]
hermes ost-hub sortiert   יום ה', 03/07/2014 שעה 23:50
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes paketshop v?hringen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://caas.dk/let-your-my-hermes-prices-handbag-envy-of-all-other.html [חדש]
my hermes prices   יום א', 06/07/2014 שעה 8:10
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes bags pronunciation Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://jackpotnevada.net/cute-economical-handbags-and-bags-for-valentine.asp [חדש]
cute cheap handbags   יום א', 06/07/2014 שעה 10:35
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
cheap authentic hermes bags Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.myaccountingcenter.com/mbt-store/can-u-get-mbt-shoes-in-light-weight.asp [חדש]
MBT Ema Shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 12:46
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt schuhe tataga black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.grandemask.com/mbtoutlet/sirima-mbt-shoes-sale.asp [חדש]
MBT Barabara Shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 13:10
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes walking company Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.casaboyana.com/mbt-vizuri-gtx-women-s-shoes-black.php [חדש]
mbt tabia   יום ה', 07/08/2014 שעה 13:14
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes sale ebay Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.shunpu.com/mbt-shoes/mbt-shoes-wide-width.asp [חדש]
MBT Tupu Shoes   יום ו', 08/08/2014 שעה 2:07
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes retail outlets Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.ipefoundation.com/discount-mbt-shoes/mbt-shoes-amazon.asp [חדש]
MBT Panda Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 6:49
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
discount codes for mbt shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.dougbremner.com/mbt-shoes-store-in-malaysia.php [חדש]
mbt baridi   יום ג', 12/08/2014 שעה 13:31
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes vendita on line Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.qidi.com/mbt-shoes/mbt-shoes-zappos-womens.asp [חדש]
MBT Tembea Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 14:24
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes usa online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.qidi.com/mbt-shoes/mbt-shoes-clearance-amazon.asp [חדש]
MBT Garissa Shoes shopping   יום ג', 12/08/2014 שעה 18:58
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes in birmingham uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.cgco.in/mbt/do-mbt-shoes-really-work.asp [חדש]
mbt shoes clothing   שבת, 16/08/2014 שעה 8:34
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
genuine mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://globalidealogy.com/cheap-tote-bags-free-shipping-buy-cheap-tote-bags-99.asp [חדש]
buy cheap tote bags   שבת, 16/08/2014 שעה 9:30
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
buy hermes online uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://globalidealogy.com/euler-hermes-uk-hermes-uk-delivery-4774.asp [חדש]
hermes uk delivery   שבת, 16/08/2014 שעה 9:51
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes hk website Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.ipefoundation.com/discount-mbt-shoes/mbt-shoes-good-you.asp [חדש]
MBT Panda Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 9:59
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes sale uk clearance outlet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.hijzen.com/images/hermes-handbags-pink-norge-hermes-bags-2959.aspx [חדש]
norge hermes bags   שבת, 16/08/2014 שעה 10:04
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes h belt buckle used Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.fendaltonrugs.co.nz/mbtshoes/mbt-shoes-clearance-store.asp [חדש]
mbt shoes stores   שבת, 16/08/2014 שעה 12:48
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt sandals sale uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.sacredhealingsignature.com/mbtonline/shop-mbt-shoes-online-us.asp [חדש]
cheap mbt shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 13:18
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes victoria bc Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.kathmanduspice.com/hermes-bags-2014-bags-are-good-value-as-gift-for-mom.asp [חדש]
peachpuff hermes   שבת, 16/08/2014 שעה 14:31
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
hermes messenger bag ebay Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.dokka-fasteners.com/category/mbt-shoes/ [חדש]
mbt and shoes   יום ו', 19/09/2014 שעה 23:43
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes paris Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.dokka-fasteners.com/ [חדש]
mbt shoes store   שבת, 20/09/2014 שעה 2:56
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes london Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.dokka-fasteners.com/ [חדש]
mbt shoes sale   שבת, 20/09/2014 שעה 2:56
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes zappos Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

http://www.dokka-fasteners.com/category/mbt-shoes/ [חדש]
mbt shoes   שבת, 20/09/2014 שעה 5:28
בתגובה לאוטו פוקוס
אתר אישי
mbt shoes retail stores Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בעניין הרישא [חדש]
שואל   שבת, 03/09/2011 שעה 19:54
מה זה אריקים???
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בעניין הרישא [חדש]
אורי קציר   שבת, 03/09/2011 שעה 22:57
בתגובה לשואל
אתר אישי
טעות שלי. הכוונה ל''אמריקאים''.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

qrqgjqk@gmail.com [חדש]
MBT Changa Shoes   שבת, 31/05/2014 שעה 1:46
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt schuhe night black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

avqzzq@gmail.com [חדש]
louis vuitton vs gucci belt   יום ה', 12/06/2014 שעה 17:04
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes paketshop neuss Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pjkcudkzw@gmail.com [חדש]
cheap gucci and louis vuitton shoes   שבת, 14/06/2014 שעה 0:18
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
louis vuitton black gucci jacket Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jvfihykyrwr@gmail.com [חדש]
hermes handbags hellenic   יום ה', 03/07/2014 שעה 5:24
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes shop wien ?ffnungszeiten Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jgttmvldbgb@gmail.com [חדש]
MBT Garissa Shoes shopping   יום ו', 08/08/2014 שעה 2:43
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes jobs Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wqzqntvqvvl@gmail.com [חדש]
cheap mbt shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 9:53
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes zalika Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xfgkcqcjbp@gmail.com [חדש]
MBT Goti Women Black Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 13:17
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes taiwan Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

laylfi@gmail.com [חדש]
fake hermes   שבת, 16/08/2014 שעה 16:16
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes 24 faubourg eau de parfum Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yhkive@gmail.com [חדש]
mbt shoes discount   שבת, 20/09/2014 שעה 6:48
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes dubai Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes birkin bag waiting list [חדש]
hermes birkin bag waiting list   שבת, 17/05/2014 שעה 7:06
בתגובה לשואל
אתר אישי
wie lange braucht ein hermes paket von deutschland nach ?sterreich Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Unono Shoes [חדש]
MBT Unono Shoes   שבת, 31/05/2014 שעה 3:41
בתגובה לשואל
אתר אישי
genuine mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags online [חדש]
hermes bags online   יום ג', 10/06/2014 שעה 21:40
בתגובה לשואל
אתר אישי
black hermes buckle Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton zippy wallet [חדש]
louis vuitton zippy wallet   שבת, 14/06/2014 שעה 1:55
בתגובה לשואל
אתר אישי
louis vuitton zipper wallet ebay Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes uk 2014 [חדש]
mbt shoes uk 2014   יום ב', 16/06/2014 שעה 23:14
בתגובה לשואל
אתר אישי
mbt shoes in usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

newest arrival hermes handbags [חדש]
newest arrival hermes handbags   יום ד', 02/07/2014 שעה 18:40
בתגובה לשואל
אתר אישי
hermes paketshop l?neburg Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

discount mbt shoes [חדש]
discount mbt shoes   יום ו', 08/08/2014 שעה 2:05
בתגובה לשואל
אתר אישי
mbt shoes in malaysia Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Panda Shoes [חדש]
MBT Panda Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 10:24
בתגובה לשואל
אתר אישי
mbt shoes norwich Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Garissa Shoes shopping [חדש]
MBT Garissa Shoes shopping   שבת, 16/08/2014 שעה 14:23
בתגובה לשואל
אתר אישי
discount mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

authentic hermes birkin [חדש]
authentic hermes birkin   שבת, 16/08/2014 שעה 16:20
בתגובה לשואל
אתר אישי
hermes pakete online verfolgen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes sandals [חדש]
mbt shoes sandals   שבת, 20/09/2014 שעה 6:47
בתגובה לשואל
אתר אישי
mbt schuhe fumba black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

הסטוריה במיטבה [חדש]
מונס   שבת, 03/09/2011 שעה 22:16
מאמר כמו ב''ימים הטובים''. אני מאמין שחיפשת ביסוס לעניין זה.

סיפור של פרט היסטורי שולי שיכול לרומם מצב רוח.

יפה מאוד.

רק..... תקן שגיאות כתיב, כרגיל כתבת במהירות.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton wallet sale [חדש]
louis vuitton wallet sale   יום ו', 13/06/2014 שעה 15:16
בתגובה למונס
אתר אישי
louis vuitton collection Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton zippy wallet [חדש]
louis vuitton zippy wallet   יום ו', 13/06/2014 שעה 22:49
בתגובה למונס
אתר אישי
louis vuitton neverfull pm Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Shoes Men Boost [חדש]
MBT Shoes Men Boost   יום ב', 16/06/2014 שעה 23:47
בתגובה למונס
אתר אישי
mbt shoes in uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

replica prada bags [חדש]
replica prada bags   יום ד', 02/07/2014 שעה 13:05
בתגובה למונס
אתר אישי
hermes paketshop attendorn Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Tupu Shoes [חדש]
MBT Tupu Shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 16:23
בתגובה למונס
אתר אישי
mbt shoes ebay counterfeit Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Karibu Shoes [חדש]
MBT Karibu Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 10:31
בתגובה למונס
אתר אישי
mbt shoes coventry uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

portugal hermes bags [חדש]
portugal hermes bags   שבת, 16/08/2014 שעה 4:43
בתגובה למונס
אתר אישי
cheaper to buy hermes in paris Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Fora Shoes [חדש]
MBT Fora Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 14:04
בתגובה למונס
אתר אישי
cheap mbt shoes from china Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes outlet [חדש]
mbt shoes outlet   שבת, 20/09/2014 שעה 6:47
בתגובה למונס
אתר אישי
mbt shoes review 2012 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תסלחו לי [חדש]
סורנטו   יום א', 04/09/2011 שעה 4:50
אורי ושאר אלה שהגיבו וחושבים שיש משהו הרואי בסיפור הזה. מה שאני רואה בסיפור זה טמטום צבאי רגיל שכנראה היה מאז ומעולם ונמשך עד לימנו אלה. לגזור על חייל נאמן שבסך הכל שבר שמירה גזר דין מוות? לינקולן לא היה צריך להיות רחמן יוצא מן הכלל כדי להבין את האבסורד שבמצב. בנוסף האירוניה שאותו חייל מסכן חזר לשרת תחת המטומטמים שגזרו עליו את גזר הדין ולבסוף גם נהרג בפקודתם עקב הטעויות שלהם. איזה גבורה בדיוק אתם רואים פה?
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תסלחו לי [חדש]
אורי קציר   יום א', 04/09/2011 שעה 8:48
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
אז זהו, סורנטו, שמה שנראה לך כל כך ברור מאליו בעשור השני של המאה ה-‏21 לא היה מובן כל כך לפני 150 שנה.

התערבות של נשיא בהחלטה של בית דין צבאי היא עניין נדיר מאוד. לבתי הדין הללו הייתה סמכות רחבה מאוד לדון חיילים לעונשים חמורים. כפי שציינתי, התערבותו של לינקולן התאפשרה בגלל צירוף מקרים גרידא - העובדה שחיילים מחטיבת ורמונט השלישית חנו ליד וושינגון ויכלו להגיע בזמן קצר יחסית אל מקבלי ההחלטות. תוסיף על זה את הנגישות הקלה יחסית לאותם מקבלי החלטות, ואתה מקבל מצב שלא יכול היה להתקיים אילו חנתה החטיבה, למשל, בקנזס.

לגבי הגבורה - היא רלוונטית רק בהקשר של מה שעשה סקוט במהלך הקרב בנהר ווריק. ככל שהעניין המרכזי בסיפור הוא בחנינה (וזוהי גם כותרתו), הרי שחילוץ פצועים תחת אש והעברתם בשחייה אל הצד הבטוח יותר של הנהר אינו עניין של מה בכך. יתכן שהיו חיילים אמיצים נוספים פרט לסקוט, אבל אף אחד מהם לא התחייב מול נשיא ארה''ב לעשות כל מעשה שרק אפשר כדי להיות ראוי לחנינה הזו. וזה, אגב, אחד מגרעיני הסיפור ומה שהופך אותו למעניין.

לעניין הגבורה, הזכרתי שבמקומותינו נהוג כיום לזלזל בנושא הגבורה ולהתייחס אליו כאל עוד פרט חסר חשיבות במלחמות מטופשות - או לא לזהות אותם כלל כשהם מופיעים מול עינינו ממש, משום שעדיין לא חונכנו עליהם. הזכרתי כאן כבר כמה פעמים את התקרית שבה מורה שביקשה מתלמידיה להכין סיכום על גיבור מלחמה, דחתה בזלזול את הצעת אחת התלמידות לסכם על רועי קליין, שבמלחמת לבנון השנייה נשכב על רימון יד שנזרק לבית סגור כדי להציל את חבריו מפיצוץ - ושילם על כך בחייו.

באשר לטמטומם של המפקדים - אני מסכים איתך בכל מילה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תסלחו לי [חדש]
סורנטו   יום א', 04/09/2011 שעה 15:49
בתגובה לאורי קציר
אורי,
אין לי ויכוח איתך שהסיפור מעניין ומאלף ותודה על כך.
אולם מכל סיפור עולה איזה שהוא מסר או לקח. אתה וכנראה מחבר הספר בחרתם להדגיש את הצד של הגבורה והמסירות של סקוט ושל חבריו שגם עליהם אין ויכוח. אולם לי הסיפור מאיר עד כמה פראיירים הם החיילים, בשר התותחים, הנשלחים למותם ע''י מפקדים שקודם לכן היו מוכנים להוציא אותם להורג על איזו שטות ולאחר מכן מקימים אנדרטה נאה ונואמים נאומים חוצבי להבות על גבורתם. ואל תגיד לי מאה 21, מוטיב נאומי ''אחי גיבורי התהילה'' על חיילים שנהרגו בגבורה בגלל שגיאות מחפירות של מפקדיהם, בנאום הנישא ע''י אותם מפקדים, עובר כחוט השני לאורך ההסטוריה בת זמננו מגורודיש למשל ועד הרמטכ''ל לשעבר חלוץ.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תסלחו לי [חדש]
ספורטאג'   יום ב', 05/09/2011 שעה 3:39
בתגובה לסורנטו
החיילים הם פראיירים רק אם אתה מניח שהמלחמות מיותרות ושהניצחון בהן אינו רלוונטי. וזו תפיסה שקיימת אך ורק בקרב ציבור מצומצם, במספר עוד יותר מצומצם של מדינות, וגם זה בחמישים - שישים השנים האחרונות (ובהבלחות לפני זה). מדי פעם מגיע הגל ששוטף את הזחיחות מעל אלו שאינם מבינים למה יש מלחמות.

אם המלחמות אינן מיותרות, והמנהלים אותם הם בני אדם, גם הם טועים. רק כשהמוכר בחנות טועה לך בעודף, והמפקד של המפקד של המפקד שלך טועה ואתה מת. אבל גם אם הרופא שלך טועה אתה מת. וגם זה קורה ואתה לא חושב שאלו שמתו ממחלה הם פראיירים. ואם מתת על שולחן הניתוחים (או מדיאגנוזה שגויה/מאוחרת) לא תוקם אנדרטה, ואף אחד לא ינאם. אז אולי עדיף למות עקב טעות של מישהו בקונטקסט אלטרואיסטי ולא בקונטקסט אחר.

ואם אתה חושב שאתה יותר טוב מהמפקדים שטעויותיהם מובילות באופן טיבעי למוות, בבקשה. התנדב לצבא הקבע. כי מהכורסא גם אני היתי בונה הרכב יותר טוב למשחק מול יוון. אני גם היתי מתאמץ יותר מהנבחרת, ומעודד יותר מהקהל. וגם נמנע מהטעויות של ביל גייטס, ומכריז על מדינה פלסטינית ב1947. בכלל, מהכורסא הכי קל.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

תסלחו לי [חדש]
סורנטו   יום ב', 05/09/2011 שעה 4:32
בתגובה לספורטאג'
ספורטאג'

לא טענתי שמלחמות הן מיותרות או שאני יודע איך לנהל אותן. אולם, אני חושב שאם הוציאו עליך גזר דין מוות בעוון הנוראי ששברת שמירה ולמרות זאת אתה מוכן להקריב את חייך בפקודת אלה, אז כן אתה פראייר, הרואי אבל פראייר. לחילופין אם אתה מסתער ללבנון ללא אוכל ותחמושת במטרה המוצדקת לחלוטין להציל חיילים שנחטפו אולם באותו זמן הרמטכ''ל שלך מזדרז למכור את המניות שלו ושר שלך מנשק בכח את הקצינה בישיבה על המלחמה אז, כן, גם אתה (ולצערי גם אני) פראיירים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes handbags pink [חדש]
hermes handbags pink   שבת, 17/05/2014 שעה 5:21
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
hermes bags in hong kong Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cjcwhjkioqb@gmail.com [חדש]
louis vuitton monogram bag   יום ו', 13/06/2014 שעה 9:40
בתגובה לhermes handbags pink
אתר אישי
louis vuitton 6 cards and bill holder Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pjkcudkzw@gmail.com [חדש]
louis vuitton luggage sets   שבת, 14/06/2014 שעה 6:07
בתגובה לhermes handbags pink
אתר אישי
louis vuitton bags at neiman marcus Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lkjqqo@gmail.com [חדש]
MBT Shoes Meli   יום ב', 16/06/2014 שעה 22:38
בתגובה לhermes handbags pink
אתר אישי
mbt shoes price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jvfihykyrwr@gmail.com [חדש]
hermes shop krefeld   יום ד', 02/07/2014 שעה 22:16
בתגובה לhermes handbags pink
אתר אישי
shop online hermes scarves Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jgttmvldbgb@gmail.com [חדש]
mbt shoes reviews   יום ה', 07/08/2014 שעה 15:36
בתגובה לhermes handbags pink
אתר אישי
mbt shoes geneva Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wqzqntvqvvl@gmail.com [חדש]
MBT Fora Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 20:40
בתגובה לhermes handbags pink
אתר אישי
mbt shoes sale in uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xfgkcqcjbp@gmail.com [חדש]
MBT Fora Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 5:25
בתגובה לhermes handbags pink
אתר אישי
mbt schuhe online bestellen schweiz Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

laylfi@gmail.com [חדש]
hermes nachnahme   שבת, 16/08/2014 שעה 14:54
בתגובה לhermes handbags pink
אתר אישי
hermes birkin leather bags Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yhkive@gmail.com [חדש]
mbt and shoes   שבת, 20/09/2014 שעה 6:48
בתגובה לhermes handbags pink
אתר אישי
mbt schuhe in usa kaufen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton charms [חדש]
louis vuitton charms   שבת, 14/06/2014 שעה 0:57
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
louis vuitton deals Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes uk 2014 [חדש]
mbt shoes uk 2014   יום ג', 17/06/2014 שעה 5:42
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
mbt shoes facebook Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags chocolate [חדש]
hermes bags chocolate   יום ד', 02/07/2014 שעה 19:42
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
hermes usa jewelry Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

discount mbt shoes [חדש]
discount mbt shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 11:00
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
mbt shoes nottingham Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Panda Shoes [חדש]
MBT Panda Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 12:26
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
mbt shoes new zealand Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

chocolate hermes [חדש]
chocolate hermes   שבת, 16/08/2014 שעה 9:32
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
hermes zellen Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes zappos womens [חדש]
mbt shoes zappos womens   שבת, 16/08/2014 שעה 10:49
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
cheap mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes cleanrance [חדש]
mbt shoes cleanrance   שבת, 20/09/2014 שעה 6:48
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
mbt shoes kingston Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Tupu Shoes [חדש]
MBT Tupu Shoes   שבת, 31/05/2014 שעה 1:04
בתגובה לספורטאג'
אתר אישי
mbt shoes good or bad Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cjcwhjkioqb@gmail.com [חדש]
gucci vs louis vuitton quality   יום ו', 13/06/2014 שעה 8:43
בתגובה לMBT Tupu Shoes
אתר אישי
louis vuitton evidence sunglasses Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pjkcudkzw@gmail.com [חדש]
louis vuitton shoes sale   שבת, 14/06/2014 שעה 4:58
בתגובה לMBT Tupu Shoes
אתר אישי
louis vuitton tie clip Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lkjqqo@gmail.com [חדש]
mbt shoes outlet   יום ג', 17/06/2014 שעה 4:30
בתגובה לMBT Tupu Shoes
אתר אישי
mbt shoes john lewis Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jvfihykyrwr@gmail.com [חדש]
hermes bags purple   יום ד', 02/07/2014 שעה 21:24
בתגובה לMBT Tupu Shoes
אתר אישי
hermes uk bradford Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jgttmvldbgb@gmail.com [חדש]
MBT Changa Shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 20:40
בתגובה לMBT Tupu Shoes
אתר אישי
mbt shoes technology Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wqzqntvqvvl@gmail.com [חדש]
MBT Ema Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 10:24
בתגובה לMBT Tupu Shoes
אתר אישי
cheapest mbt shoes in uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xfgkcqcjbp@gmail.com [חדש]
MBT Garissa Shoes shopping   שבת, 16/08/2014 שעה 13:05
בתגובה לMBT Tupu Shoes
אתר אישי
mbt schuhe online versand Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

laylfi@gmail.com [חדש]
hermes birkin replica neon   שבת, 16/08/2014 שעה 17:00
בתגובה לMBT Tupu Shoes
אתר אישי
buy hermes birkin in uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yhkive@gmail.com [חדש]
mbt shoes sandals   שבת, 20/09/2014 שעה 6:48
בתגובה לMBT Tupu Shoes
אתר אישי
mbt shoes clearance mens Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

gucci and louis vuitton shoes for cheap [חדש]
gucci and louis vuitton shoes for cheap   יום ה', 12/06/2014 שעה 22:33
בתגובה לספורטאג'
אתר אישי
hermes-otto international usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton au [חדש]
louis vuitton au   שבת, 14/06/2014 שעה 5:47
בתגובה לספורטאג'
אתר אישי
louis vuitton wallet sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt anti shoes outlet [חדש]
mbt anti shoes outlet   יום ג', 17/06/2014 שעה 2:12
בתגובה לספורטאג'
אתר אישי
mbt anti shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

schweiz hermes bags [חדש]
schweiz hermes bags   יום ה', 03/07/2014 שעה 0:05
בתגובה לספורטאג'
אתר אישי
hermes geranium purse forum Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes online [חדש]
mbt shoes online   יום ה', 07/08/2014 שעה 22:21
בתגובה לספורטאג'
אתר אישי
mbt shoes uk ebay Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes discontinued [חדש]
mbt shoes discontinued   יום ג', 12/08/2014 שעה 15:02
בתגובה לספורטאג'
אתר אישי
mbt shoes alternatives Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Tupu Shoes [חדש]
MBT Tupu Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 14:18
בתגובה לספורטאג'
אתר אישי
mbt zuri shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cheap bags of cement [חדש]
cheap bags of cement   שבת, 16/08/2014 שעה 16:44
בתגובה לספורטאג'
אתר אישי
very cheap hermes belts Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes sale [חדש]
mbt shoes sale   שבת, 20/09/2014 שעה 6:48
בתגובה לספורטאג'
אתר אישי
mbt shoes ireland Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Goti Women Black Shoes [חדש]
MBT Goti Women Black Shoes   שבת, 31/05/2014 שעה 1:58
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
mbt shoes cambridge uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pjkcudkzw@gmail.com [חדש]
gucci vs louis vuitton price   יום ו', 13/06/2014 שעה 23:25
בתגובה לMBT Goti Women Black Shoes
אתר אישי
louis vuitton travel bag cheap Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lkjqqo@gmail.com [חדש]
mbt shoes   יום ג', 17/06/2014 שעה 4:52
בתגובה לMBT Goti Women Black Shoes
אתר אישי
mbt schuhe kisumu black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jvfihykyrwr@gmail.com [חדש]
hermes handbags denmark   יום ה', 03/07/2014 שעה 4:32
בתגובה לMBT Goti Women Black Shoes
אתר אישי
hermes belt size guide Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jgttmvldbgb@gmail.com [חדש]
MBT Tembea Shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 19:35
בתגובה לMBT Goti Women Black Shoes
אתר אישי
genuine mbt shoes online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wqzqntvqvvl@gmail.com [חדש]
MBT Baridi Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 13:46
בתגובה לMBT Goti Women Black Shoes
אתר אישי
mbt shoes ari black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xfgkcqcjbp@gmail.com [חדש]
MBT Ema Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 10:10
בתגובה לMBT Goti Women Black Shoes
אתר אישי
cheap mbt shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

laylfi@gmail.com [חדש]
hermes prices 2013   שבת, 16/08/2014 שעה 15:29
בתגובה לMBT Goti Women Black Shoes
אתר אישי
hermes bags online singapore Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yhkive@gmail.com [חדש]
mbt sports shoes   שבת, 20/09/2014 שעה 6:48
בתגובה לMBT Goti Women Black Shoes
אתר אישי
mbt shoes outlet in singapore Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton purse prices [חדש]
louis vuitton purse prices   יום ה', 12/06/2014 שעה 22:16
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
fake hermes bag nyc Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

men louis vuitton shoes [חדש]
men louis vuitton shoes   שבת, 14/06/2014 שעה 4:02
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
louis vuitton handbags on sale authentic Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags 2013 [חדש]
hermes bags 2013   יום ד', 02/07/2014 שעה 21:28
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
hermes bag price list uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Unono Shoes [חדש]
MBT Unono Shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 21:56
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
mbt shoes repair uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Panda Shoes [חדש]
MBT Panda Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 13:21
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
mbt shoes houston Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes handbags polska [חדש]
hermes handbags polska   שבת, 16/08/2014 שעה 7:18
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
hermes terre d hermes price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes for women sale [חדש]
mbt shoes for women sale   שבת, 16/08/2014 שעה 12:36
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
mbt shoes uk review Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes cleanrance [חדש]
mbt shoes cleanrance   שבת, 20/09/2014 שעה 6:48
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
mbt shoes uk retailers Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

tedeuboolu@gmail.com [חדש]
hermes bags online usa   יום ג', 10/06/2014 שעה 23:43
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes constance belt ebay Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

avqzzq@gmail.com [חדש]
louis vuitton belts   יום ה', 12/06/2014 שעה 9:18
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes purse charms Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pjkcudkzw@gmail.com [חדש]
louis vuitton designer bags   שבת, 14/06/2014 שעה 4:14
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
louis vuitton damier Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lkjqqo@gmail.com [חדש]
mbt schuhe outlet 46   יום ג', 17/06/2014 שעה 4:04
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes wiki Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

kxvnqzeiv@gmail.com [חדש]
cheap tote bags   יום ד', 18/06/2014 שעה 15:03
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes handbags leather Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jvfihykyrwr@gmail.com [חדש]
discount hermes   יום ד', 02/07/2014 שעה 21:59
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes shop kiel wik Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jgttmvldbgb@gmail.com [חדש]
MBT Baridi Shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 17:11
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes tembea black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wqzqntvqvvl@gmail.com [חדש]
MBT Baridi Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 10:02
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt schuhe jambo black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

laylfi@gmail.com [חדש]
norway hermes   שבת, 16/08/2014 שעה 11:16
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
hermes official website uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xfgkcqcjbp@gmail.com [חדש]
MBT Garissa Shoes shopping   שבת, 16/08/2014 שעה 14:24
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoe repair usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yhkive@gmail.com [חדש]
mbt shoes men   שבת, 20/09/2014 שעה 6:48
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
mbt shoes turkey Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

australia hermes [חדש]
  שבת, 17/05/2014 שעה 9:21
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
hermes bag yellow Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

avqzzq@gmail.com [חדש]
handbags louis vuitton   יום ה', 12/06/2014 שעה 20:04
בתגובה לldhkofcz@gmail.com
אתר אישי
hermes italia Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pjkcudkzw@gmail.com [חדש]
louis vuitton damier graphite   יום ו', 13/06/2014 שעה 23:15
בתגובה לldhkofcz@gmail.com
אתר אישי
louis vuitton handbags damier azur canvas Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lkjqqo@gmail.com [חדש]
mbt shoes   יום ב', 16/06/2014 שעה 20:20
בתגובה לldhkofcz@gmail.com
אתר אישי
mbt sandals sale uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jvfihykyrwr@gmail.com [חדש]
hermes belt price list   יום ה', 03/07/2014 שעה 5:03
בתגובה לldhkofcz@gmail.com
אתר אישי
cheap hermes outlet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jgttmvldbgb@gmail.com [חדש]
mbt shoes online   יום ה', 07/08/2014 שעה 18:00
בתגובה לldhkofcz@gmail.com
אתר אישי
mbt black patent shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wqzqntvqvvl@gmail.com [חדש]
MBT Tembea Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 15:15
בתגובה לldhkofcz@gmail.com
אתר אישי
mbt shoes sale amazon Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xfgkcqcjbp@gmail.com [חדש]
mbt shoes website   שבת, 16/08/2014 שעה 4:48
בתגובה לldhkofcz@gmail.com
אתר אישי
discount mbt shoes Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

laylfi@gmail.com [חדש]
italy hermes bags   שבת, 16/08/2014 שעה 18:07
בתגובה לldhkofcz@gmail.com
אתר אישי
bei hermes paket verloren Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yhkive@gmail.com [חדש]
mbt shoes sandals   שבת, 20/09/2014 שעה 6:48
בתגובה לldhkofcz@gmail.com
אתר אישי
mbt shoes online us Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton used bags for sale [חדש]
  שבת, 14/06/2014 שעה 7:50
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
louis vuitton crossbody Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags britain [חדש]
  יום ד', 02/07/2014 שעה 23:35
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
hermes belt fr Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes plantar fasciitis [חדש]
  יום ה', 07/08/2014 שעה 12:58
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
mbt shoes ebay co uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Karibu Shoes [חדש]
  יום ג', 12/08/2014 שעה 10:22
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
mbt shoes hallux rigidus Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Barabara Shoes [חדש]
  שבת, 16/08/2014 שעה 6:11
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
mbt shoes clearance australia Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags australia [חדש]
  שבת, 16/08/2014 שעה 16:40
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
hermes shop k?ln Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt and shoes [חדש]
  שבת, 20/09/2014 שעה 6:48
בתגובה לסורנטו
אתר אישי
mbt shoes in usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מיהו פראייר [חדש]
עדו   יום ג', 27/09/2011 שעה 11:23
פראייר הוא מי שהולך לעזור לנזקקים בזמן שהממשלה מחלקת כסף לבעלי ההון ולוקחת מהחלשים. פראייר הוא מי שתורם לצדקה כשהאידיוטים שמקבלים את הכסף מצביעים שוב ושוב בעד אותם אנשים בדיוק שתקעו אותם במצב הזה. אם אתה לא רוצה להיות פראייר, אל תעזור לאף אחד, אל תעשה טובות ותדאג להיות הראשון בתור גם אם זה אומר להידחף לפני מי שבא קודם.
מלחמת לבנון השניה נוהלה בצורה לא טובה, האם זה נותן לחיילים זכות לסרב להשתתף בה? רועי קליין היה ברגע מסויים צריך להחליט החלטה והוא הקריב את חייו כדי להציל את החיילים שלו. מישהו אחר יכול לקרוא לזה 'פראייר' אבל כנראה שרועי לא ראה את עצמו ככזה וזה מה שחשוב.
גם אני לא רואה אותו כ'פראייר' אלא כגיבור כיוון שמעשהו הציל את חיי חבריו (הוא היה פראייר אם היה קופץ על רימון כשאין אף אחד אחר בסביבה). זה שהמלחמה לא נוהלה נכון זה ממש לא אומר שחיי החיילים שנלחמים בה לא חשובים.
החיילים האמריקאים שנלחמו במלחמת האזרחים מהצד של הצפון לא היו פראיירים מבחינתי. הם לא היו פראיירים כי עד כמה שהמלחמה לא נוהלה נכון והגנרלים היו יהירים ומושחתים המלחמה עצמה הייתה צודקת ושחרור העבדים היה הדבר הנכון לעשות כך שכל חייל שמת מצד הצפון על המטרה הזאת לא מת לחינם.
לגבי הצד השני זה כבר סיפור אחר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cheap authentic louis vuitton handbags [חדש]
cheap authentic louis vuitton handbags   שבת, 14/06/2014 שעה 2:48
בתגובה לעדו
אתר אישי
louis vuitton bags in nordstrom Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Shoes Women Barabara [חדש]
MBT Shoes Women Barabara   יום ג', 17/06/2014 שעה 0:50
בתגובה לעדו
אתר אישי
mbt shoes on sale in usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes kelly bag price 2012 [חדש]
hermes kelly bag price 2012   יום ד', 02/07/2014 שעה 15:12
בתגובה לעדו
אתר אישי
hermes handbags new collection Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Unono Shoes [חדש]
MBT Unono Shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 12:46
בתגובה לעדו
אתר אישי
mbt shoes sale in uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Changa Shoes [חדש]
MBT Changa Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 11:26
בתגובה לעדו
אתר אישי
mbt shoes sale in london Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Baridi Shoes [חדש]
MBT Baridi Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 10:58
בתגובה לעדו
אתר אישי
mbt shoes good for plantar fasciitis Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

discount hermes handbags [חדש]
discount hermes handbags   שבת, 16/08/2014 שעה 14:33
בתגובה לעדו
אתר אישי
most expensive hermes bags price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes outlet [חדש]
mbt shoes outlet   שבת, 20/09/2014 שעה 6:47
בתגובה לעדו
אתר אישי
mbt shoes outlet in singapore Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Kaya Shoes [חדש]
MBT Kaya Shoes   שבת, 31/05/2014 שעה 3:46 אתר אישי
mbt sport shoes sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

tedeuboolu@gmail.com [חדש]
ermes bags 2014   יום ג', 10/06/2014 שעה 22:35
בתגובה לMBT Kaya Shoes
אתר אישי
hermes kelly bag price malaysia Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cjcwhjkioqb@gmail.com [חדש]
who sells louis vuitton handbags   יום ו', 13/06/2014 שעה 15:06
בתגובה לMBT Kaya Shoes
אתר אישי
fake louis vuitton Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

pjkcudkzw@gmail.com [חדש]
louis vuitton millionaire   יום ו', 13/06/2014 שעה 23:29
בתגובה לMBT Kaya Shoes
אתר אישי
louis vuitton purses tivoli Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

lkjqqo@gmail.com [חדש]
mbt shoes uk 2014   יום ב', 16/06/2014 שעה 23:36
בתגובה לMBT Kaya Shoes
אתר אישי
mbt shoes perth Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jvfihykyrwr@gmail.com [חדש]
spain hermes   יום ד', 02/07/2014 שעה 20:50
בתגובה לMBT Kaya Shoes
אתר אישי
hermes bag exhibition Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

jgttmvldbgb@gmail.com [חדש]
discount mbt shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 11:42
בתגובה לMBT Kaya Shoes
אתר אישי
mbt shoes outlet usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

wqzqntvqvvl@gmail.com [חדש]
MBT Kaya Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 19:12
בתגובה לMBT Kaya Shoes
אתר אישי
mbt shoes united states Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

xfgkcqcjbp@gmail.com [חדש]
mbt shoes on sale   שבת, 16/08/2014 שעה 7:47
בתגובה לMBT Kaya Shoes
אתר אישי
mbt shoes london Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

laylfi@gmail.com [חדש]
portugal hermes   שבת, 16/08/2014 שעה 9:50
בתגובה לMBT Kaya Shoes
אתר אישי
hermes belt turkey Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

yhkive@gmail.com [חדש]
mbt shoes outlet   שבת, 20/09/2014 שעה 6:47
בתגובה לMBT Kaya Shoes
אתר אישי
mbt shoes new york Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags online [חדש]
hermes bags online   יום ד', 11/06/2014 שעה 0:49 אתר אישי
hermes for cheap Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton suitcase [חדש]
louis vuitton suitcase   יום ה', 12/06/2014 שעה 10:05 אתר אישי
hermes paket 3 mal nicht Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton online outlet [חדש]
louis vuitton online outlet   יום ה', 12/06/2014 שעה 19:30 אתר אישי
hermes bags colors Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

cheap louis vuitton purses [חדש]
cheap louis vuitton purses   יום ו', 13/06/2014 שעה 23:01 אתר אישי
louis vuitton 00188 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton denim [חדש]
louis vuitton denim   יום ו', 13/06/2014 שעה 23:07 אתר אישי
louis vuitton keychain wallet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton kids [חדש]
louis vuitton kids   שבת, 14/06/2014 שעה 0:23 אתר אישי
louis vuitton buy online usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

louis vuitton men sunglasses [חדש]
louis vuitton men sunglasses   שבת, 14/06/2014 שעה 5:30 אתר אישי
louis vuitton handbags 2012 buy online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Shoes Men Fora [חדש]
MBT Shoes Men Fora   יום ב', 16/06/2014 שעה 23:53 אתר אישי
mbt schuhe night black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Shoes Women Barabara [חדש]
MBT Shoes Women Barabara   יום ג', 17/06/2014 שעה 1:29 אתר אישי
mbt shoes sale uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt schuhe outlet 46 [חדש]
mbt schuhe outlet 46   יום ג', 17/06/2014 שעה 1:42 אתר אישי
mbt shoes sale online Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

poblacht hermes bags [חדש]
poblacht hermes bags   יום ד', 18/06/2014 שעה 16:57 אתר אישי
hermes handtaschen kollektion 2009 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes mens bag replica [חדש]
hermes mens bag replica   שבת, 21/06/2014 שעה 16:17 אתר אישי
hermes paket nach usa Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes 2013 [חדש]
hermes 2013   יום ו', 27/06/2014 שעה 22:58 אתר אישי
shop hermes h bracelet Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes necklace [חדש]
hermes necklace   שבת, 28/06/2014 שעה 7:22 אתר אישי
hermes bag kelly ebay Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes handbags peachpuff [חדש]
hermes handbags peachpuff   שבת, 28/06/2014 שעה 13:35 אתר אישי
hermes hausverwaltung Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes birkin purses [חדש]
hermes birkin purses   שבת, 28/06/2014 שעה 21:31 אתר אישי
hermes shop marburg ?ffnungszeiten Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

norway hermes [חדש]
norway hermes   יום ב', 30/06/2014 שעה 3:38 אתר אישי
hermes handtaschen birkin preis Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes handbags off-white [חדש]
hermes handbags off-white   יום ב', 30/06/2014 שעה 18:19 אתר אישי
buy fake hermes bag uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

keywords3 hermes bags [חדש]
keywords3 hermes bags   יום ד', 02/07/2014 שעה 9:20 אתר אישי
online shopping hermes birkin bag Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

authentic hermes outlet store [חדש]
authentic hermes outlet store   יום ד', 02/07/2014 שעה 13:52 אתר אישי
hermes 4 euro Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes belt for men [חדש]
hermes belt for men   יום ה', 03/07/2014 שעה 1:02 אתר אישי
wie lange dauert ein hermes paket von deutschland nach ?sterreich Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes peachpuff [חדש]
hermes peachpuff   יום ה', 03/07/2014 שעה 3:54 אתר אישי
hermes purse names Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes handbags yellow [חדש]
hermes handbags yellow   יום ה', 03/07/2014 שעה 4:52 אתר אישי
hermes birkin outlet reviews Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

portugal hermes [חדש]
portugal hermes   יום ה', 03/07/2014 שעה 5:21 אתר אישי
hermes trim bag history Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

sweden hermes [חדש]
sweden hermes   יום ב', 07/07/2014 שעה 2:21 אתר אישי
hermes paket 9 90 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Fora Shoes [חדש]
MBT Fora Shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 12:50 אתר אישי
mbt shoes running Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt kisumu [חדש]
mbt kisumu   יום ה', 07/08/2014 שעה 21:02 אתר אישי
cheapest mbt shoes in uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Unono Shoes [חדש]
MBT Unono Shoes   יום ה', 07/08/2014 שעה 22:35 אתר אישי
mbt shoes pregnancy Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Tembea Shoes [חדש]
MBT Tembea Shoes   יום ו', 08/08/2014 שעה 2:33 אתר אישי
mbt shoes john lewis Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Barabara Shoes [חדש]
MBT Barabara Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 10:13 אתר אישי
mbt shoes stores Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Garissa Shoes shopping [חדש]
MBT Garissa Shoes shopping   יום ג', 12/08/2014 שעה 14:19 אתר אישי
mbt schuhe kimondo black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Unono Shoes [חדש]
MBT Unono Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 19:58 אתר אישי
stockists of mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Tembea Shoes [חדש]
MBT Tembea Shoes   יום ג', 12/08/2014 שעה 20:48 אתר אישי
buy mbt shoes online uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

hermes bags 2013 [חדש]
hermes bags 2013   שבת, 16/08/2014 שעה 7:12 אתר אישי
hermes belt size 34 Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Tupu Shoes [חדש]
MBT Tupu Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 7:54 אתר אישי
mbt shoes buy Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

handbags clearance [חדש]
handbags clearance   שבת, 16/08/2014 שעה 9:15 אתר אישי
hermes red bag price Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

buy mbt shoes uae [חדש]
buy mbt shoes uae   שבת, 16/08/2014 שעה 10:00 אתר אישי
mbt shoes online sale Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes sale uk [חדש]
mbt shoes sale uk   שבת, 16/08/2014 שעה 10:08 אתר אישי
mbt shoes in nyc Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

MBT Barabara Shoes [חדש]
MBT Barabara Shoes   שבת, 16/08/2014 שעה 11:35 אתר אישי
mbt schuhe moja black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

ireland hermes handbags [חדש]
ireland hermes handbags   שבת, 16/08/2014 שעה 16:07 אתר אישי
hermes paketzustellung Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

handbags clearance [חדש]
handbags clearance   שבת, 16/08/2014 שעה 16:37 אתר אישי
hermes shop wuppertal Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes cheap [חדש]
mbt shoes cheap   יום ו', 19/09/2014 שעה 23:43 אתר אישי
mbt shoes the walking company Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes for sale [חדש]
mbt shoes for sale   שבת, 20/09/2014 שעה 2:56 אתר אישי
mbt shoes liquidation Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes sale [חדש]
mbt shoes sale   שבת, 20/09/2014 שעה 5:28 אתר אישי
where to buy mbt shoes uk Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

mbt shoes outlet online [חדש]
mbt shoes outlet online   שבת, 20/09/2014 שעה 6:27 אתר אישי
mbt schuhe tabia black Post Reply
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[פרסם תגובה חדשה]   [קישור ישיר למאמר זה]  

מאמר אורח | צור קשר | על האתר | חזור לעמוד הראשי | קישורים | תנאי שימוש | אקסטרה | תיק העיתונות של אפלטון
RSS | כל הדיונים המתמשכים | ספר אורחים | עזרה טכנית | לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה | מקלדת וירטואלית | ארכיון | חפש באתר
האתר עוצב ע״י עופר ליכטמן
כל הזכויות שמורות לאורי קציר ©