יום שישי חורפי
יום ו', 30/10/2009 שעה 15:50
החורף חזר. הממטרים שהחלו לרדת אתמול והתגברו הבוקר החזירו שוב אל הגינה ואל הרחובות את הריח הטרי של אוזון ואת התחושה שהמים שוטפים את האבק שהצטבר בחודשי החום של הקיץ. יש משהו ממגנט בצפייה במים הזורמים. לא כל כך משנה איך זה קורה ומה הם נושאים איתם. הזרימה שלעצמה היא עניין מרתק. היא ממחישה במדויק את משמעותה של המילה ''תנועה''. אפשר לראות היכן היא מתחילה ומה היא סוחפת ולהיכן היא הולכת. והצפייה הארוכה הזאת עשויה להותיר כמה זכרונות נעימים במיוחד כשהם צרובים במוח. החורף הוא העשבים המוריקים הבוקעים לפתע מן הקרקע, הפטריות יוצאות מן האדמה ביערות הסמוכים, המכוניות המתיזות מים מרופשים שעה שהן נוסעות בין זרזיפי המים ברחובות העיר. החורף הוא עונה בה אני מרגיש נוח יותר מן הקיץ. אולי בגלל שאין לנו חורפים וכמאמר מאיר אריאל, ''אדם משלים את שחסר לו''. ומים, כידוע, אין בארץ שלנו יותר מדי.
החורף בא. להשיר טיפת לילה זוהרת (מקור תמונה 1).

אני איש של חורף. חורף נותן לי תחושה טובה. אני אוהב לראות את המסך האוורירי המנוקד בטיפות קטנות כשהן נעות במהירות, כמו צבא של חיפושיות מים, אל עבר האדמה הממתינה. הקיץ הישראלי חם מאוד. החורף – או מה שאצלנו נקרא חורף – ממלא אותי בתחושה של רעננות. ריחו הטרי של האוזון באוויר לאחר סיום המטר, מראה העשב הירקרק המבצבץ לפתע מתוך האדמה שלא מכבר נסדקה מיובש, נחלי המים השוצפים במורד הרחובות כשהם נושאים עימם גבעולי דשא מזדמנים וגרגרי עפר המשווים להם גוון שחמחם – כל אלה גורמים לי תחושה טובה.

ככל שאני זוכר את עצמי, זה תמיד היה ככה. בהיותי ילד, למדתי בבית ספר יסודי בחיפה שניצב בשיפוליו העליונים של נחל שיח. זהו נחל שעד לא מזמן הכירו רק חיפאים מלידה. אפשר לעבור את כולו, מרכס הכרמל ועד פיתחתו בואכה בית העלמין בכפר זמיר, בלא יותר משלושת רבעי שעה. יש בו הכו: טיון דביק וסירה קוצנית וחלבלוב השיח ואלונים ושני מעיינות, שאחד מהם מוציא מקרביו את המים המתוקים, הקרירים והטעימים ביותר שגמעתי בחיי. יש בו גם שרידים של כנסיה כרמליתית נאה, מערות חפורות בסלע הגיר הרך שכבר שנים חסומות לכניסה לאחר שהכרמליתים הציבו בפתחן דלתות מתכת כבדות. ולמטה מזה, שוכנים להם בנחת שרידיו של בוסתן כיאט, כפר ערבי קטן וציורי שתושביו עזבו אותו כבר לפני שנים רבות. ויש שם, בכפרונצ'יק הזה, כמה בתים חסרי חן מבטון, אבל גם תעלות שמעבירות מים להשקיית עצי התאנה, התות והרימון הפזורים בו. וגם בריכה נאה, שאליה זורמים מי המעיין, ובה נהגו בעבר בני הכפר לרחוץ את גופם. את כל זה אי אפשר היה לראות מחלון כיתת בית הספר שלי. אבל בימי גשם, שעה שהמים היו מתחילים לזרום במורד הערוץ האכזב והמוריק הזה, היו בני כיתתי נצמדים אל החלון הפונה לכיוון הזה וצוהלים משמחה. ואני, שתמיד אהבתי מים זורמים, הייתי שם איתם.

כשלמדתי בחטיבת הביניים, שכן בית הספר שלי במורד גבעה אחרת. מגרש הספורט שלו עמד על ישורת מלאכותית, מצופה אספלט, שבצידה המרוחק, זה שפנה לכיוון מורד הגבעה, עמדה על מצוק ישר. התוצאה הייתה שבעתות גשם, זרמו המים אל הגדר המרושתת שתחמה את המגרש, חלפו דרכה בין מפריע ונפלו במורד המצוק במפל אנכי. יחד עם עוד כמה מתלמידי כיתות ז' או ח' נהגתי לבוא לשם בהפסקות כדי ללטוש עיניים במפל הגועש הזה. הספורט החביב עלינו היה לכסות את ראשינו בברדס של מעיל הדובון העבה ולהיכנס אל תוך המפל, שהרטיב אותנו כהוגן. ראינו את זה כסוג של תעוזה. אל זזה ממש לא היה מבחן אומץ. אפשר להגדיר את זה יותר כתענוג לשמו. משהו מזה נותר בי עד היום: אני לא נושא עמי מטריה, וכשיורד גשם על ראשי, אני מעדיף להניח לשערי לספוג אותו בהנאה והולך ללא כובע או כל כיסוי ראש אחר.

חורפי הילדות זכורים לי ומסתדרים במוחי במעין פאזל של סצינות, כביכול ללא קשר ביניהן. אני מחמם את גופי מול התנור, שעה שבטלוויזיה מוקרן משחק של מכבי תל אביב בגביע אירופה ובחוץ שולט המבול; אני קורא סיפור מצחיק המתאר כיצד נוטלים יורם וקופיקו שלו גיגית כביסה, מציבים בה מקל של מטאטא, קושרים אליו שמיכה ו''מפליגים'' בספינה המאולתרת הזו במורד הרחוב שמעליו ממטירים העננים גשם זלעפות; אחותי ואני רצים החוצה, אוספים כדורי ברד מהמדרכה ומעיפים אותם זה על זו תוך השמעת שאגות צחוק. כל זה לא אומר שאני זוכר מהילדות שלי רק את הגשמים והסערות, אבל יש כמה סצינות כאלה שבהחלט שמורות היטב בדיסק-און-קי הדמיוני המותקן במקום כלשהו בראשי.

קשה להסביר את המימד הממגנט שיש בזרימה של מים. אני יכול לעמוד שעה ארוכה ולנעוץ עיניים בזרם כזה, בפיסות האדמה הקטנות שהוא סוחף עימו. בעלי העצים היבשים המרחפים על פני המים ונישאים במורדם. כשאני מטייל בחו''ל, אני כמעט תמיד מחפש את הזרימה הייחודית של המקום: נהרות, מפלי מים, אפילו פלגים זעירים. אני זוכר כיצד עוד בהיותי ילד תהיתי על סוד כוחו של הנוזל הזה, שכל כך קל ללכוד אותו בתוך כלי ולשפוך אותו כשמתחשק. איך, למשל, מטפסים המים הללו במעלה שורשי הסקוויה אדירת המימדים שגובהה כמאה ושלושים מטרים אבל שורשיה מעמיקים לקרקע כדי חמישה עשר מטרים בלבד.


הגשם כאלמנט הממגנט את שדה הראייה. וילון שקוף (מקור תמונה 2).

אתמול החלו עננים כהים לפרוק את מטענם הכבד מעל גבעות מודיעין. הם זרמו במורד הכבישים, נספגו בגינות, אצו רצו אל פתיח הניקוז ונפלו מעל קירות גבוהים בזרמים דמויי מפלים. בחדר בו אני יושב עתה נשמע היטב את קול תיפוף הגשם על הגגון שמעל מרפסת הגינה. המרזב הגיר את מי הגג אל תוך הדשא הירוק. העץ הגדול הנטוע בחזית הבית הרווה סוף סוף את צימאונו, לאחר הקיץ הארוך והיבש הזה. הבוקר התעוררתי לקול הטיפות הדופקות על החלון. לרגע חשבתי על ''הברוש המשיר טיפת לילה זוהרת'', מתוך ''בלדה לנאיבית''. אחר כך חשבתי שכמה טוב שהספקתי לספר לסהר שלשום לפני השינה את אותה ''אגדה חורפית'' על סילווסטר וסילביה שמצילים שני עצים מכריתה ובתמורה מקבלים מהם מתנת אביב אישית.

בבית שררה אווירה נעימה של יום שישי. תבשילים של שבת על הכיריים, אור רך ואוויר נקי נכנסים מהחלונות. באוויר מתנגן קולו של שלמה ארצי, המזמר רומנסות ישנות של יצחק לוי. ואני יושב על הספה, שותה קפה קר, קורא עיתון של סופשבוע ונושם את השקט המבורך.

כשהחל הגשם לרדת במלוא עוזו, נשלחתי אחר כבוד לסגור את החלונות בבית. למעט חלון אחד, שמעליו גגון שלא איפשר את כניסת הגשם הביתה, הוגפו כולם. אחר כך פתחתי את דלת הכניסה ועמדתי כמה דקות, צופה בעניין בכוורת הטיפות הרוחשת ויוצרת מראה של וילון שקוף, כמו באותו שיר ישן ויפה של עלי מוהר ואפרים שמיר. קבלתי הוראה להביא את הילדים מבית הספר, משום שהם לא יצאו הבוקר עם מטריות. כל כך אהבתי לראות את זגוגיות המכונית המנומרות בטיפות שקופות. החורף המיוחל הגיע.

כשהוצאתי את הילדים אל מחוץ לבניין בית הספר, תקעתי מטריה בידה של האחת ופרשתי מטריה נוספת מעל ראשו של האחר. כשירדנו במדרגות המובילות אל מגרש החנייה של בית הספר, סהר כמעט ורקעה ברגליה באספלט הרטוב מרוב שמחה. ועופריקו, שהוא יותר טיפוס של קיץ, מיהר אל עבר המכונית הממתינה כשהוא נחוש בדעתו למצוא מחסה יבש בהקדם האפשרי.

- ''איזה יופי!'' קראה סהר, כשהתפרצה הביתה אל החמימות הנעימה ואל ריחות התבשילים שהכינה אמא שלה והיו כבר בדרכם לשולחן.
- ''מה יופי?'' שאלה האם בחיוך מופתע.
- ''החורף בא!'' שאגה בת החמש, ''והכנרת, אמא! הגשם הזה ממלא את הכנרת!''

[פרסם תגובה חדשה]   [קישור ישיר למאמר זה]   [קפל תגובות]   [פרוס תגובות]            

 
אכן מהפנט [חדש]
מיכאל   שבת, 31/10/2009 שעה 3:54
גארי ידידי הטוב אמר לי
על שלושה דברים בן אדם יכול לשבת לבהות ולהביט שעות
על מים זורמים
אש בוערת
ומי שהוא אחר עובד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אכן מהפנט [חדש]
אורי קציר   שבת, 31/10/2009 שעה 8:32
בתגובה למיכאל
אתר אישי
תמסור לגארי בשמי שהוא בחור חכם. אימרה יפה, שאף שווה ציטוט בהרבה מקומות נוספים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

את צריכה לראות כדי להבין [חדש]
אורנה מנחם   יום ה', 04/08/2011 שעה 11:10
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
שאין דבר יותר כיף מלעשות עיסוי רפואי, מה לעשות ככה זה! אז אם את רוצה מקום מעולה עם יחס מצוין ורמת שירות מצויינת, כנסי לאתר ''עיסוי רפואי''!
ואם פשוט בא לך טיפול פנים בחיפה - זה גם המקום!
מומלץ!

עיסוי רפואי - http://www.haifa-cosmetic.co.il/%D7%A2%D7%99%D7%A1%D...

טיפול פנים בחיפה - http://www.haifa-cosmetic.co.il/%D7%98%D7%99%D7%A4%D...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אכן מהפנט [חדש]
רופא שיניים   שבת, 31/10/2009 שעה 19:14
בתגובה למיכאל
אתר אישי
איזה יופי של משפט :)
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אכן מהפנט [חדש]
דן   יום א', 06/03/2011 שעה 21:36
בתגובה למיכאל
אתר אישי
משפט זה בא מהשפה הרוסית והאמת במקור הדבר השלישי זה:
''את החבר שלך עובד''
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אכן מהפנט [חדש]
דן   יום א', 06/03/2011 שעה 21:39
בתגובה לדן
אתר אישי
תיקון ''על איך שהחבר שלו עובד''
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אכן מהפנט [חדש]
מקס   יום א', 06/03/2011 שעה 21:42
בתגובה לדן
אתר אישי
אחלה משפט
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
ח ל י   שבת, 31/10/2009 שעה 10:42 אתר אישי
איזה פוסט מצויין. כתוב כל כך יפה ואישי ומרגש. הנאה גדולה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
אורי קציר   שבת, 31/10/2009 שעה 13:02
בתגובה לח ל י
אתר אישי
תודה, חלי. תמיד כיף לשמוע.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

נקודת מבט [חדש]
דובי   שבת, 31/10/2009 שעה 13:28
וכאן , סוף סוף , הפוגה של מספר ימים בגשם :-) - נשארו רק רוחות במהירות של 50 קמ''ש וטמפרטורות שמתחילות לצנוח לכיוון האפס מעלות. חורף יתחיל בקרוב , שלג יגיע ויחמם את הלב רק בפעם הראשונה שיצנח ויתחיל הקור הגדול ...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

החורף שלי [חדש]
מונס   שבת, 31/10/2009 שעה 14:53
גם אני איש של חורף, למרות הקור והרטיבות, אני אוהב את האויר הקר ואת ריח האדמה הרטובה שבגינות וביערות.

חור בשבילי הוא יותר קשר הם המשפחה, כולם יחד בבית, מנסים להשלים פערים שבחיי היום יום כולם מתרוצצים ממקום למקום. בשבילי חורף זה מין רוגע, שלווה , האטה של קצב החיים ולא בגלל חום מעיק או גלי זיעה , אלא פשוט כי זה כך.

חורף.

לפני כארבעה חודשים הייתי בוולס ירדתי וטיפסתי על צוק במסגרת סדנא שעברתי, וכל תהליך הירידה והטיפוס היה בגשם שוטף, וזו הייתה חוויה מרנינה ומחשלת.

יש לי חבר שכתב שחורף הוא סימן לתקוה , להתחדשות. ובשבילי חורף אביב זה הסימן לשנה חדשה באמת.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איזה טקסט מרגש! [חדש]
בועז כהן   יום א', 01/11/2009 שעה 0:36 אתר אישי
הטקסט הכי יפה שלך אי פעם באפלטון. קראתי פעמיים, ואקרא שוב - מחר, אחרי שהמילים תחלחלנה כמו מים אל קרקע סופגת ואוהבת.

תודה לך על פוסט נפלא במיוחד.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

איזה טקסט מרגש! [חדש]
אורי קציר   יום א', 01/11/2009 שעה 7:18
בתגובה לבועז כהן
אתר אישי
וואו, תודה, בועז. לא ידעתי שגם אתה אוהב חורפים.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

קראתי שוב, הבוקר [חדש]
בועז כהן   יום א', 01/11/2009 שעה 12:15
בתגובה לאורי קציר
אתר אישי
קסום. נוגע ללב. יפהפה.

אני אוהב רק חורפים. אני חולם על חיים במדינה שבה 12 חודשים בשנה יש גשם, קור ושמיים אפורים.

אני איש של חורף בין אלפי אנשי ים, ומדובר בסבל קשה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

זכרון אהוב לפיירסייד של פרידמן [חדש]
עץ השדה   יום א', 01/11/2009 שעה 17:55
אורי ידידי היקר

מקסים.

הפלאת לתאר תחושותיך יקירי. אירופאי בלבאנט.

כל מילה שלך, מזוקקת ברגש אמיתי, מביאה עימה תחושות נוסטלגיות של חורפים שעברו. בבית הקטן בגבעתיים, עם תנור הפיירסייד הבוער בריח הנפט, הלהבה הכחלחלה על הפתיל העגול, נעלי בית של המגפר, תה חם.

כולה שנות ה-‏60 ואיזה מרחק עברנו משם.

עץ השדה
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

טוב לראות שעוד אנשים אוהבים את החורף [חדש]
אלמוני   יום ב', 02/11/2009 שעה 17:15
ןבמיוחד אתה, אורי, עוד פאן שלך שלא הכרתי (:
פוסט מקסים וד''ש למישפוחה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

טוב לראות שעוד אנשים אוהבים את החורף [חדש]
דוד קסירר   יום ב', 02/11/2009 שעה 17:16
בתגובה לאלמוני
שכחתי לציין שזה אני... (((:
LOL
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[חדש]
לילי ט   יום ג', 03/11/2009 שעה 19:48
בלילה תצאי בחלוק לנער את
הברוש המסיר טיפת לילה זוהרת- דווקא מ''בלדה לנאיבית'' של יהונתן גפן. יעל לוי. מרחוק את תראי איש שיכור רץ אלייך, ושוב לקראתו תפרשי זרועותייך.

יום בא ויום הולך, ולקרוא אותך זה תמיד תענוג. מעריצה שכמותי.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לאוזון אין ריח [חדש]
חיים   יום ד', 04/11/2009 שעה 21:41
אזון זה גז רעיל O3 הנמצא במרומי האטמוספירה.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לאוזון יש ריח [חדש]
מיכאל   יום ה', 05/11/2009 שעה 2:15
בתגובה לחיים
זה ריח חריף ויחודי, אחרי שתריח פעם אחת לא תזדקק להסבר.

אכן רעיל אבל לא כמו חד-תחמוצת פחמן, או להבדיל כלור.

אוזון הוא צורה אלטרופית של חמצן.
מחמצן חזק ובעל כושר חיטוי מצויין.

בימי גשומים וסוערים אוזו נוצר בצורה חפשית על ידי ברקים אם כי חלקו הגדול מתרכב עם חנקן ויסודות אחרים בנוכחות מים [גשם] מותמר לחומצה חנקנית/חנקתית ומגיע לאדמה בצורת חנקת דישון בהרכב זה או אחר.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

סיפור מדליק [חדש]
דודי   יום ב', 16/11/2009 שעה 7:04 אתר אישי
גם סיפור נחמד וגם נוסטלגיה של הילדות
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

סיפור מדליק [חדש]
אלון   יום ד', 27/07/2011 שעה 13:33
בתגובה לדודי
אתר אישי
ממליץ לכולם לקרוא פשוט סיפור חמוד שמזכיר את הילדות - חובה לקרוא.
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

מעניין [חדש]
רופא שיניים   יום ד', 22/12/2010 שעה 18:24 אתר אישי
אוהב לקרוא דברים כאלו
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אני חייבת לספר לכן משהו.. [חדש]
נאווה הרפז   יום ה', 21/07/2011 שעה 10:55 אתר אישי
פשוט בדיוק סיימתי לחקור אתר מסויים שנתקלתי בו והוא פשוט מדהים! האתר נקרא 'חיפה קוסמטיקס' ויש בו פשוט כל מה שאפשר לבקש, הוא פשוט עזר לי המון במבחר החברות והצעות המחיר שקיבלתי! אני ממליצה ממש בחום לקפוץ לאתר ולראות מה הענין..

קוסמטיקאית בחיפה - http://www.haifa-cosmetic.co.il/
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אני חייבת לספר לכן משהו.. [חדש]
סיגלית שחק   יום ה', 21/07/2011 שעה 10:57 אתר אישי
פשוט בדיוק סיימתי לחקור אתר מסויים שנתקלתי בו והוא פשוט מדהים! האתר נקרא 'חיפה קוסמטיקס' ויש בו פשוט כל מה שאפשר לבקש, הוא פשוט עזר לי המון במבחר החברות והצעות המחיר שקיבלתי! אני ממליצה ממש בחום לקפוץ לאתר ולראות מה הענין..

קוסמטיקאית בחיפה - http://www.haifa-cosmetic.co.il/
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

חשוב מאד לדעת [חדש]
מיכל אמדרי   יום ה', 21/07/2011 שעה 11:48 אתר אישי
שיש אתר מעולה לבירור היכן ניתן לבצע הסרת שיער בחיפה ובקריות, באתר תמצאו את כל הפתרונות לשאלות ששאלתן או שאלתם את עצמכם.

הסרת שיער בחיפה - http://www.haifa-cosmetic.co.il/%D7%94%D7%A1%D7%A8%D...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אני מוכרח לשתף אתכם [חדש]
אמנון שחר   יום א', 24/07/2011 שעה 20:45 אתר אישי
מדובר באתר מעולה אשר מכיל בתוכו את כל המידע הנחוץ להסרת משקפיים בלייזר. כולל השוואת מחירים ומידע עיוני שמעשיר את הידע על התהליך.
ממליץ בחום להכנס לאתר ולראות מה יש להם להציע.
הסרת משקפיים בלייזר - http://www.eye6x6.co.il/
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה [חדש]
תמיר הרפלנד   יום ה', 04/08/2011 שעה 9:38 אתר אישי
שלום! אין דבר יותר כיף מלעצב את השיער, אז אם את רוצה מקום מעולה עם יחס מצוין ורמת שירות מצויינת, כנסי לאתר ''עיצוב שיער בחיפה'', מומלץ בחום!

עיצוב שיער בחיפה - http://www.haifa-cosmetic.co.il/%D7%A2%D7%99%D7%A6%D...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

להמשיך לחייך בגדול [חדש]
אורנה מנחם   יום ה', 04/08/2011 שעה 15:28 אתר אישי
להרבה אנשים השיניים הן מקור שמביא להם ביטחון עצמי ירוד והרגשה לא תמיד נעימה (כמובן שלרוב שלא לצורך), ניתן לטפל בכל בעיה שיש בקלות וגם בצורה זולה, לא צריך להיות עשיר.
אם אתם מעוניינים לבצע טיפולי שיניים ולעשות זאת אצל מיטב הרופאים במחירים ארציים.
כנסו לרופא שיניים ולא תתחרטו.

רופא שיניים - http://www.dental-expert.co.il/
טיפולי שיניים - http://www.dental-expert.co.il/%D7%98%D7%99%D7%A4%D7...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

להתכונן בצורה הראויה ביותר [חדש]
צביקה אקסל   יום ג', 06/09/2011 שעה 17:55
חתונה זהו מאורע שמח ביותר שיש להתכונן אליו בצורה הטובה ביותר.
הרבה בני זוג מתלבטים בין אילו מקומות כדאי להתארגן ו'לסדר את עצמם' לקראת החתונה.
יש סלון כלות בקריות שהינו המענה הטוב ביותר לדילמה. אז מספיק להתלבט, הגיע הזמן לבחור בטוב ביותר והזול ביותר.

סלון כלות בקריות - http://www.fairytale.co.il/%D7%A1%D7%9C%D7%95%D7%9F-...
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

שיקום אמיתי מתחיל כאן [חדש]
יפתח ארבל   יום ב', 19/09/2011 שעה 12:46
מתי בפעם האחרונה חשבתם על מצב השיניים שלכם? היום יש טיפולים רבים ומתקדמים ביותר אשר נותנים מענה מלא לבעיות השיניים. והמחירים...? פשוט תבדקו בעצמכם. אין צורך לפשוט את הרגל בגלל טיפול.
רופא שיניים בחיפה זהו הפתרון האבסולוטי בשבילכם.

רופא שיניים בחיפה - http://www.drgordon.co.il/
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

בהחלט מרתק [חדש]
אבי לוי   יום ד', 02/11/2011 שעה 13:37 אתר אישי
בהחלט מרתק, כמו כן מנגד יש וילות בפורטל וילות היוקרה
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

כשאתם חושבים על צימר [חדש]
צימרים   יום א', 20/11/2011 שעה 11:11 אתר אישי
כשאתם חושבים על חופשה בארץ
כדאי לכם לגלוש בפורטל הצימרים חופשונט ולמצוא את החופשה המתאימה לכם ביותר בפורטל יש מגוון צימרים בצפון המתאימים לאירוח משפחות וזוגות רומנטיים כל שנותר לעשות זה לגלוש לפורטל ולמצוא את מקום הלינה בהתאם לסוג החופשה שלכם http://www.hufshonet.co.il
חופשה מהנה [=
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

אהבתי מאוד- מעניין [חדש]
חי ביטון   יום ג', 24/01/2012 שעה 15:43 אתר אישי
אהבתי ממש את המאמר - אם אתם מחפשים מקום מושלם לחופשה בחורף - וילות עם בריכה מחוממת זה הפתרון!
כנסו לאתר http://www.vila4u.com/ לפרטים נוספים!
[הגב על תגובה זו]   [קישור ישיר לתגובה זו]            

[פרסם תגובה חדשה]   [קישור ישיר למאמר זה]  

מאמר אורח | צור קשר | על האתר | חזור לעמוד הראשי | קישורים | תנאי שימוש | אקסטרה | תיק העיתונות של אפלטון
RSS | כל הדיונים המתמשכים | ספר אורחים | עזרה טכנית | לוח ימי ההולדת של הבלוגוספירה | מקלדת וירטואלית | ארכיון | חפש באתר
האתר עוצב ע״י עופר ליכטמן
כל הזכויות שמורות לאורי קציר ©